Fenerbahçe'de tasfiye harekâtı

Fenerbahçe'de Ogün, Yusuf, Ali Akdeniz, Abdullah ve kaleci Oğuz Dağlaroğlu kadro dışı bırakıldı. Dün akşam yaklaşık 2.5 saat süren yönetim kurulu toplantısından sonra basın sözcüsü Atilla Kıyat bir açıklama yaptı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de Ogün, Yusuf, Ali Akdeniz, Abdullah ve kaleci Oğuz Dağlaroğlu kadro dışı bırakıldı. Dün akşam yaklaşık 2.5 saat süren yönetim kurulu toplantısından sonra basın sözcüsü Atilla Kıyat bir açıklama yaptı. Kıyat'ın açıklaması şöyle:
"Fenerbahçe'nin bugününden ziyade yarınını planladık. Bu tartışmalar futbol şube sorumlusu Sadettin Saran ve teknik sorumlu Oğuz Çetin'in hazırladığı rapor üzerine bina edildi. Önümüzdeki yıl takımda forma şansı bulamayacak bazı futbolcularımızın bugünden itibaren kadro dışı bırakılmasına karar verdik. Bu futbolcularımız Ogün, Abdullah, Yusuf, Ali Akdeniz, kaleci Oğuz'dur. Teknik direktörümüzün raporu, sayın Saran'ın da rapora onay vermesi ve Yönetim Kurulu'nun da tartışması sonucu oybirliğiyle alınmış bir karardır.
Kaptan aranıyor
Ogün ve onun olmadığı zamanlarda pazubandı koluna takan Abdullah'ın kadro dışı bırakılmasının ardından, gözler kimin kaptan olacağına çevrildi. sorumlu Oğuz Çetin'in, bandı tekrar Rüştü'ye vermeyi planladığı öğrenildi. Ancak tecrübeli file bekçisi daha önce yaptığı açıklamalarda kesinlikle kaptanlığı istemediğini vurgulamıştı. Rüştü'nün kabul etmemesi durumunda, bu göreve Ümit Özat'ın getirileceği belirlendi. (Spor Servisi)