Fenerbahçe'de Van Persie belirsizliği

Fenerbahçe'de Van Persie belirsizliği
Fenerbahçe'de Van Persie belirsizliği
Sarı-lacivertli takımda Robin van Persie'nin Shakhtar Donetsk maçına yetişme ihtimali belirsizliğini koruyor. Hollandalı golcü için kritik gün yarın...

Fenerbahçe 'nin yeni transferi Robin van Persie, geldiği günden bu yana bireysel çalışma programını uyguluyordu. Kritik Shakhtar Donetsk maçına sayılı günler kala Hollandalı futbolcunun takıma henüz katılmamış olması beraberinde bazı soru işaretlerini getirdi. Ancak van Persie'nin ismi UEFA listesine yazıldı. Golcü oyuncu artık bireysel programını da tamamladı.

NTV Spor'da yer alan habere göre; fiziksel olarak istenen seviyeye gelip gelmediğini görmek için sağlık ekibi Hollandalı'ya bir dizi test uygulayacak. Test sonuçlarının pozitif çıkması durumunda ise Van Persie takıma katılacak ve son antrenmanlarda takımla taktik çalışma şansını yakalayacak. Bir aksilik olmaması durumunda Van Persie'nin, Shakhtar karşısında kulübede yer alması bekleniyor.

Elinde kırık olan Alper Potuk ve Ertuğrul Taşkıran'ın alçıları çıkarıldı. İki oyuncu da takıma katıldı. Geçtiğimiz hafta ayak tırnağını çektiren Raul Meireles için ise özel bir uygulama yapılıyor. Portekizli oyuncunun ayağına hem özel bandaj yapılıyor hem de kramponun tabanında yapılan özel bir değişiklikle oyuncunun ağrı hissetmeyecek şekilde oynaması sağlanıyor.