Fenerbahçe'de yeni tüzük kabul edildi

Fenerbahçe'de yeni tüzük kabul edildi
Fenerbahçe'de yeni tüzük kabul edildi
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yeni tüzükle beraber sarı-lacivertli kulübün Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Ülker Sports Arena'da tüzük tadili için gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısının ardından teşekkür konuşması yapan Aziz Yıldırım, " Fenerbahçe Türkiye 'nin en büyük sivil örgütlerinden birisiydi. Artık bu tüzükle beraber Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük sivil örgütüdür. Bir milyon kişinin gücünü bir araya almış bir sivil örgüt. Herhalde neler yapabilir hayal edebiliyorsunuz. Ben ediyorum çünkü. Hep böyle düşünüyordum" diye konuştu.

F.Bahçe'den ikinci Diego açıklaması


Tatil gününde Fenerbahçe sevgisi ve sevdasıyla kongreye gelip destek verdikleri için katılanlara teşekkür eden başkan Yıldırım, şunları kaydetti:
"Aslında bu yönetime ve sonra gelecek arkadaşlara yük bindirdik bugün. Öyle kolay değil bunları yapmak. Çok çalışmak lazım, çok iyi organize olmak lazım. Tüzüğün hazırlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlara ve destek olanlara, bugün burada kendi fikriyle düşüncelerini söyleyenlere teşekkür ediyorum. Eksikler olabilir, bunlar önümüzdeki günlerde çıkacak kulüpler yasasıyla beraber yeniden ele alınır. Fenerbahçe için bu anayasa çok önemliydi."
Olağanüstü genel kurul toplantısı Aziz Yıldırım'ın konuşmasının ardından sona erdi.

YENİ TÜZÜK KABUL EDİLDİ

Kongre üyeleri, 89 ana, 10 geçici maddeden oluşan yeni tüzüğü kabul etti. Maddelerin tek tek okunup oylanmasının ardından tüzüğün tamamı için yeniden oylama yapıldı. Tüzük, oy birliğiyle kabul edildi.

Fenerbahçe'nin elindeki şok belge!


TEMSİLCİ ÜYELİK KAVRAMI TÜZÜĞE GİRDİ

Kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın üye sayısını artırmak için hedeflediği "Bir milyon üye" projesi doğrultusunda, temsilci üyelik kavramı sarı-lacivertlilerin yeni tüzüğünde yer aldı.

Kulübe üye olmak isteyen, ancak giriş ücretinin tamamını ödemekte güçlük çekebilecek olanların kulüple üyelik bağı kurmasında kolaylık sağlanması ve üye sayısının arttırılması amacıyla tüzükte temsilci üyelik düzenlemesi yapıldı. Şubeler hakkında düzenlemeler yapılarak hazırlanan yeni tüzükte, geçici maddelerde belirtilen şahıslara belirli bir süre ile sınırlı olarak üye olabilme imkanı veren düzenlemeler de bulunuyor.

İsmail Kartal'a acı haber