Fenerbahçe'de Zafer harekâtı

Fenerbahçe, Ankaragücü'nün milli kalecisi Zafer Özgültekin'i yakın takibe aldı. Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın Sarı-Lacivertli yönetimin kendisini arayarak konuyu ilettiklerini belirterek, "Henüz resmi bir teklif yok.
Haber: YUSUN DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe, Ankaragücü'nün milli kalecisi Zafer Özgültekin'i yakın takibe aldı. Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın Sarı-Lacivertli yönetimin kendisini arayarak konuyu ilettiklerini belirterek, "Henüz resmi bir teklif yok. Ancak Fenerbahçe yönetimi Zafer'le ilgilendiğini bana iletti. Eğer şartlarda anlaşabilirsek Zafer'i Fenerbahçe'ye transfer edebiliriz" dedi. Kasığından sakat olan Zafer'in pazar günkü Fenerbahçe maçına yetişeceği açıklandı.
Teknik direktör Christoph Daum yönetiminde Ankaragücü maçı hazırlıklarını sürdüren Sarı-Lacivertli takımda sakat oyuncular teknik heyeti sıkıntıya soktu. Ümit Milli Takım'ın Almanya ile oynadığı baraj maçında sakatlığı nükseden Kemal'in Ankaragücü önünde riske edilmeyeceği açıklandı. Genç futbolcunun düz koşulara başlamasına rağmen ağrılarının devam ettiği belirtildi. Cezalı olan Serhat ile Aurelio'nun yanısıra sakat olan Fatih Akyel de pazar günkü maçta yok. Daum ise oyuncularıyla bir toplantı yaparak dört haftadır kazanamadıklarını anımsattı. Alman hoca şöyle konuştu: "Artık kredimiz tükendi. Ligde kalan maçlarımızı kazanmak zorundayız. Herkes sadece yaptığı işle ilgilensin. Yoksa kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım."
Alman hoca başkan Aziz Yıldırım ile görüşerek devre arasında takıma takviye isteğini yineledi. Bu arada Beşiktaş derbisinde yediği hatalı goller nedeniyle eleştiri alan kaleci Recep'e konuşma yasağı getirildi. Genç file bekçisiyle görüşen Alman hoca, "Artık konuşmak yok. Sadece yaptığın işe bak" uyarısını yaptı.
Takım kaptanı Ümit Özat ise Ankaragücü önünde şanssızlıklarına son vereceklerini söyledi. Ümit Özat şöyle devam etti: "Beşiktaş önündeki performansımızı sürdürürsek ligde yenemeyeceğimiz takım yok. Ankara'da seyircimizin desteği ile üç puanı alıp, iddiamızı sürdüreceğiz. Taraftarımız bizi desteklemeye devam etsin."