Fenerbahçe'den 210 milyon Euro'luk tazminat davası!

Fenerbahçe'den 210 milyon Euro'luk tazminat davası!
Fenerbahçe'den 210 milyon Euro'luk tazminat davası!
Fenerbahçe yönetiminin, Şike Davası'nda Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilere beraat kararı çıkması durumunda, UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) aleyhine toplam 210 milyon Euro'luk tazminat davası açacağı iddia edildi.

Şike Davası'nın son duruşmasında İstanbul Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun'un, Aziz Yıldırım ve 6 kişinin beraatini istemesinin ardından gözler Fenerbahçe 'ye çevrildi. Sarı-lacivertli kulübün, dava sonunda beraat kararı çıkması durumunda tazminat davası açabileceği kaydedilirken, Hollanda basınından flaş bir iddia geldi.   

Şike davasında savcı beraat istedi

Hollanda'da yayın yapan voetbalzone sitesi, Fenerbahçe'nin, UEFA ve TFF'ye toplam 210 milyon Euro'luk dava açmaya hazırlandığını yazdı. Haberde; 2012'de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Aziz Yıldırım'ın, 1 senelik cezayı çektikten sonra 'çarptırılmış kanıtlar' nedeniyle serbest bırakıldığı ve tekrar yargılanmanın başlandığı kaydedildi.

Fenerbahçe, 2011 yılında başlayan davanın ardından, UEFA'dan 2 sezon boyunca Avrupa kupalarından men cezası almıştı. (Sporx)

'Kararı savcı değil hakim verir