Fenerbahçe'den 3 Temmuz kontrası

Fenerbahçe'den 3 Temmuz kontrası
Fenerbahçe'den 3 Temmuz kontrası
Sarı-lacivertliler, şike soruşturması sırasında UEFA ve FIFA'yı faks yağmuruna tutan Galatasaraylılar'a tarihi bir kontra yapıyor.

3 Temmuz’da patlayan şike soruşturması, Türk sporunda bomba etkisi yaparken, ilerleyen safhalarda UEFA ve FIFA, Türkiye ’den faks yağmuruna tutulmuştu. Bu fakslarda Fenerbahçe ’nin şike yaptığı iddia edilip, bu konuda gazetelerde çıkan haberler , polis fezlekesi ve savcılık iddianamesinden alıntılar yapılıyor, sarı-lacivertli ekibin cezalandırılması isteniyordu.

Ebru Köksal: Fenerbahçe'ye kırgınım

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Fenerbahçeliler, UEFA ve FIFA’ya gönderilen bu faksların çoğunun Fransızca yazılmasından yola çıkarak, bunun Galatasaraylılar ve Trabzonsporlular tarafından yapıldığını savunuyor, UEFA’nın verdiği cezada bu faksların etkili olduğunu iddia ediyordu. Sarı-kırmızılı taraftarların gönderdiğini ileri sürdükleri bu fakslara çok bozulan Fenerbahçeliler, Galatasaray Kulübü'nün 2. kez sermaye artırımı için SPK’ya başvurması üzerine rövanş için harekete geçti.

BİN ADET DİLEKÇE GÖNDERİLDİ

Öncelikle Borsa konusunda uzman olan taraftarlar, yapılmak istenen artırımın SPK kanunlarına uygun olup olmadığını araştırmaya başladı. Ardından usulsüzlük iddiasıyla SPK’yı dilekçe yağmuruna tuttu. Bu gelişme sonrası SPK, sermaye artırımına izin vermedi. Galatasaray bir süre önce 3. kez başvururken, Fenerbahçeliler yine boş durmadı. Sarı-Lacivertliler, hazırlanan örnek dilekçeleri imzalayarak SPK’ya başvurmaya başladı. Şu ana dek binin üzerinde dilekçenin gönderildiği, bunun hız kesmeden sürdürüleceği belirlendi. (Fanatik)

Fenerbahçe'de Ersun Yanal farkı

'Sol Açık'a saldırı