Fenerbahçe'den açıklama: Hain ve kahpece!

Fenerbahçe'den açıklama: Hain ve kahpece!
Fenerbahçe'den açıklama: Hain ve kahpece!
Sarı-lacivertli kulüp, futbol takımının kaptanı Emre Belözoğlu ile Akhisar Belediye maçına giden Beşiktaşlı taraftarlar arasında feribotta yaşanan olay sonrası bir açıklama yayımladı. Saldırıyı şiddetle kınayan Fenerbahçe, faillerin derhal bulunmasını istedi.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde, 'Şiddetle kınıyoruz' başlığıyla yer alan açıklama şöyle:
"Fenerbahçemize yönelik hain ve kahpe saldırılara bugün bir yenisi daha eklenmiştir.

Emre Belözoğlu'na feribotta saldırı!

Rize dönüşü silahlı toplu katliam girişiminden ve Ankara ’da Fenerbahçe Şubesi’ne yapılan palalı taşlı saldırıdan sonra bugün de futbol takımımızın kaptanı Emre Belözoğlu fiziki saldırıya uğramıştır.

Özel bir işi için Bursa’ya gitmek üzere Eskihisar’dan feribota binmeye hazırlanan kaptanımızın aracının etrafı üzerinde Beşiktaş forması ve ürünleri olan futbol teröristleri tarafından sarılmış, önce küfürlü sonra da fiziki saldırı gerçekleşmiştir.

Kaptanımız Emre Belözoğlu şans eseri olayda ciddi bir yaralanma yaşamamış, konu adli mercilere intikal etmiş ve gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyu bilmelidir ki bu sezon Fenerbahçemize yönelik hain ve kahpece saldırılar zincirinin bu son halkası artık Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sabrının sınırlarını aşmıştır.

Emre'ye saldıran Fenerbahçeli yöneticinin çalışanı çıktı

Fenerbahçemize yönelik saldırılarda faillerin bulunup adalet önüne çıkartılamayışı yeni saldırılara zemin hazırlamakta ve yeni olaylar için suçlulara cesaret vermektedir.

Kaptanımıza yönelik saldırıda failler kadar bu olaya azmettirenlerin de cezalandırılması gerekmektedir. Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası kaptanımızı '20 numara' çığırtkanlıklarıyla hedef gösterenler ve ekranlardan kin kusanlar gelinen noktada eserleriyle gurur duyabilirler.

Fenerbahçe, Türk Sporunun ve Türk Futbolunun asırlık bir çınarı, ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Bilinmelidir ki kulübümüze, şubelerimize ve sporcularımıza yapılan her saldırı Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yapılmış demektir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu sezon kulübümüze yapılan tüm bu saldırıları bir kez daha şiddetle kınıyor, faillerin derhal bulunmasını ve azmettiricileriyle birlikte ivedilikle adalet önüne çıkartılmasını bekliyoruz."

CANLI YAYINDA EMRE'YE PATLAMIŞTI

Kulüp açıklamasında, "Bu olaya azmettirenlerin de cezalandırılması gerekmektedir" sözleriyle bahsedilen kişi olan BJK TV'nin Genel Müdürü Bülent Ülgen, Fenerbahçe'ye 1-0 kaybedilen maç sonrası kulüp televizyonunda, Emre Belözoğlu'na meydan okumuştu. Derbinin ardından yapılan programda sert açıklamalarda bulunan Ülgen, milli oyuncuya, teknik dirtektör Slaven Bilic'e ettiği iddia edilen küfürleri kendisine etmesi için 'hodri meydan' dedi.

BJK TV'den Emre'ye hodri meydan