Fenerbahçe'den Ata'ya ziyaret

Fenerbahçe Yönetim Kurulu ve taraftarı, Atatürk'ün kulübü ziyaretinin 89. ve kuruluşunun da 100. yılı nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret etti.

ANKARA - Fenerbahçe Yönetim Kurulu ve taraftarı, Atatürk'ün kulübü ziyaretinin 89. ve kuruluşunun da 100. yılı nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret etti. Başkan Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri, 81 ilden gelen dernek yöneticileri ve taraftarın hazır bulunduğu ziyarette, kafile Anıtkabir'e gelişlerinde coşkulu tezahüratlarla karşılandı.
Atatürk'ün mozolesine çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan başkan Yıldırım, yazısında günün mana ve ehemmiyetine ilişkin ifadelere yer verdi. Bu arada Fenerbahçeli taraftarlar, başkan Yıldırım'ın mozoleye gidişi sırasında "Fenerbahçem sen çok yaşa, canım feda olsun sana", "Her zaman her yerde en büyük Fener" şeklinde tezahürat yaptılar. Sarı-Lacivertli taraftarlar, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından, iki yıl hak mahrumiyeti cezasına çarptırılan Asbaşkan Ali Koç'a da tören boyunca büyük ilgi gösterdi. Atletizm Federasyonu Eski Başkanı Mehmet Yurdadön ile Olimpiyat Şampiyonu milli halterci Halil Mutlu da törene katılanlar arasında yer aldı.
Öte yandan Fenerbahçe tarafından organize edilen ve iki gün önce başlayan Ata'ya Saygı Maratonu, Anıtkabir'de sona erdi. Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan alınan toprağın taşındığı maratonun son etabında, milli atlet Halil Akkaş, Atatürk'ün Ankara'ya geldiği Dikmen Keklikpınarı'ndan Anıtkabir'e kadar toprağı taşıdı. 81 ilden getirilen ve Anıtkabir ziyareti öncesinde Başkan Yıldırım ve yöneticilerin de hazır bulunduğu bir törenle bir kaba doldurulan toprak, 100. yıl nedeniyle Anıtkabir Fidanlığı'na dikilen fidana döküldü.