Fenerbahçe'den 'Balyoz' açıklaması

Fenerbahçe'den 'Balyoz' açıklaması
Fenerbahçe'den 'Balyoz' açıklaması

Balyoz davasında yargılanan bazı askerler, cezaevinde Fenerbahçe formasıyla poz vermişti.

Fenerbahçe, Balyoz davasının 237 hükümlüsünün infazının durdurularak tahliye edilmesiyle ilgili olarak resmi internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

Radikal.com.tr – Fenerbahçe Spor Kulübü, Balyoz davası sanıklarının tahliye edilmesiyle ilgili olarak resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Yıllar sonra özgürlüklerine kavuşan emekli ve muvazzaf Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, komutanlarımızın, askerlerimizin ve onların değerli ailelerinin mutluluklarını, sevinçlerini yürekten paylaşıyoruz” denildi.

Fenerbahçe’den yapılan açıklama şöyle:

“Tüm kamuoyunun bilgisi olduğu üzere; Anayasa Mahkemesi'nin, Balyoz Davası ile ilgili verdiği hak ihlali kararının ardından, dava kapsamındaki 237 hükümlünün infazları durdurularak, yeniden yargılanmak üzere tahliyelerine karar verilmiştir.

Her şeyden önce, yıllar sonra özgürlüklerine kavuşan emekli ve muvazzaf Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, komutanlarımızın, askerlerimizin ve onların değerli ailelerinin mutluluklarını, sevinçlerini yürekten paylaşıyoruz.

Anayasa Mahkemesi'nin bu tarihi kararının, ülkemizin geleceği için bir milat olduğu inancı ile yargılamanın yenilenmesi sürecinin adil bir kararla sonuçlanacağı umuduyla; özgürlüklerine kavuşan 237 askerimize, yıllardır uzak kaldıkları ailelerine, çocuklarına ve tüm Türk Milletine, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Çetin Doğan tahliye oldu

MHP milletvekili Engin Alan tahliye oldu

Dursun Çiçek: Tek sorumlusu bu çete

Özden Örnek: Önemli olan Türkiye'nin geleceğinin aydınlık olması

Cezaevinden üniformalarını giyip çıktılar

Tümgeneral Kaya: Kumpası kuranların yargılanmasını dört gözle bekliyoruz