Fenerbahçe'den bir taşta iki kuş

Fenerbahçe'den bir taşta iki kuş
Fenerbahçe'den bir taşta iki kuş
Kayışdağı'ndaki araziyi satın almak için Maliye ile 50 milyon TL'ye anlaşıldı. Buranın tapusu YÖK'e teminat olarak gösterilip Fenerbahçe Üniversitesi önündeki en önemli sorun da çözülecek.

Sarı-lacivertliler uzun zamandır uğraştıkları Kayışdağı’ndaki Fenerbahçe Koleji arazisi için Maliye ile anlaşmaya vardı.

Başbakan Erdoğan, Mahmut Uslu ve Rıdvan Dilmen'le görüştü


Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; Aziz Yıldırım’ın başkanlığa gelmesinin ardından bir çok araziye kavuşan sarı-lacivertliler, önemli bir tapuyu daha alıyor. Aynı zamanda Başkan Yıldırım’ın ‘en büyük hayalim’ dediği Fenerbahçe Üniversitesi için büyük bir engel aşılacak. Yıldırım, daha önce "Üniversite için 50 milyon TL teminat parasının kaynağını nereden bulacaksınız?" sorusuna, “Arazileri teminat göstereceğiz” şeklinde yanıt vermişti.

NEREDEYSE ELDEN GİDİYORDU

Sarı-lacivertli kulüp böylece, Kayışdağı arazisinin satın alınmasıyla üniversite için gösterilecek 50 milyon TL’lik teminat işini de çözerek bir taşla iki kuş vurmuş olacak. Çünkü Fenerbahçe Üniversitesi’ni Kayışdağı’nda kuracak olan sarı lacivertliler, arazinin tapusunu da YÖK’e teminat olarak sunacak. Kolej arazisi, geçtiğimiz yıl neredeyse sarı lacivertli kulübün elinden gidecekti. Araziye imam hatip lisesi yapılmak istenmesi nedeniyle sarı lacivertlilerin okulu boşaltması istenmiş, ancak kulübün girişimleri sonucunda bu durum askıya alınmıştı.

24 TAKSİTTE ÖDEYECEKLER

Fenerbahçe Kulübü, arazi için Maliye Bakanlığı’na tam 50 milyon TL ödeyecek. Bu paranın ödenmesi için sarı lacivertli kulüp kaynak arayışlarına girişti bile. 12.5 milyon TL’si peşin ödenecek paranın, geri kalanı ise 24 takside bölünecek. Sarı lacivertli kulüp maliyeye ayda yaklaşık 1.5 milyon TL ödeme yaparak arazinin tapusunu almış olacak. Böylece Ataşehir’deki Ülker Arena’dan sonra sarı lacivertli kulüp ikinci önemli arazisine de kavuşacak.

Kuyt'tan kostümlü prova


YILDIRIM YÖK’E SUNUM YAPACAK

Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Üniversitesi için önümüzdeki aylarda YÖK’e bir sunum yapacak. YÖK’ün izin vermesi durumunda ise, 2 yıl sonra F.Bahçe Üniversitesi’ne öğrenci alınabilecek.

ARAZİ ZENGİNİ OLACAKLAR

Sarı-lacivertli kulübün, 2008 yılına kadar tek bir tapulu malı yoktu. Şu anda ise Gebze’de bir arazi, Ataşehir’deki F.Bahçe Ülker Arena arazisi, Şile’de bir arazi sarı lacivertlilerin mülkiyetine geçmiş durumda. Kayışdağı tesislerinin de alınmasının ardından kulüp önemli bir mal varlığına kavuşacak.

Aykut Kocaman'a milli teklif