Fenerbahçe'den efsane başkana veda

Fenerbahçe'den efsane başkana veda
Fenerbahçe'den efsane başkana veda
Sarı-lacivertli kulübün efsane başkanı Faruk Ilgaz, düzenlenen bir dizi törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Faruk Ilgaz için ilk tören, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yapıldı. Törene Ilgaz Ailesi’nin fertleri, Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri, Yüksek Divan Kurulu Üyeleri, Genel Kurul Üyeleri, eski başkanlardan Ali Şen, eski yöneticiler, eski futbolcular, Şube Kaptanları ile kulüp çalışanlarının yanı sıra Galatasaray Eski Başkanı Selahattin Beyazıt, Gaziantepspor Eski Başkanı Celal Doğan da katıldı.   

TURHAN ŞAHİN: FENERBAHÇE 'YE ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLERİ OLMUŞTUR

Faruk Ilgaz için Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Asbaşkan Turhan Şahin, "Değerli Fenerbahçeliler, değerli dostlar maalesef bugün Fenerbahçe tarihimizin en acı günlerinden birini yaşamaktayız. Çünkü 107 yılık şanlı tarihimizin 75 yılına bir fiil damgasını vurmuş büyük Başkanımız, büyük insan, örnek Fenerbahçeli Faruk Ilgaz ağabeyimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. 75 yıllık Fenerbahçelilik hayatında merhum Başkanımız önce sporcu olarak daha sonra Kulübümüzün çeşitli kademelerinde görev yapmış ve bu şerefli Başkanlık görevini 12 yıl 4 gün boyunca sürdürmüştür. Onun Fenerbahçe’ye yaptığı hizmetleri anlatmaya kelimeler yetmez. Şu an tören yapmakta olduğumuz sahanın Fenerbahçe’ye kazandırılmasında emekleri vardır. Ben kendisi ile onun başkanlığı döneminde hem sporculuk hem de daha sonra yönetim kurulu üyeliği yaptım. Bunu için guruluyum. Şunu derdi; ’bakın çocuklar bu ülkede futbolun sahibi çoktur ama amatör şubelere lütfen sahip çıkın. Siz amatör şubelerden yetişen sporcular olarak sahip çıkmalısınız.’ Ben 20-25 gün önce ziyarete gittim ve yine aynı şeyi söyledi. O nedenle kendisi, bugünkü sayın Başkanımıza amatör şubelere verdiği destekten dolayı saygı gösterirdi ve severdi. Aynı zamanda destek de verirdi. Sözlerime devam edemeyeceğim. Mekanı cennet olsun" dedi.

AZİZ YILDIRIM İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE YANIMIZDA OLDU

Başkan Aziz Yıldırım, yaptığı konuşmada, "Değerli misafirler, sevgili Fenerbahçeliler, bugün üzüntülü bir gün. Değerli Başkanımız aramızdan ayrıldığı için toplandık. Sayın Faruk Ilgaz ile ben başkan değilken de görüşürdük. Nasıl başkanlık yapacağımı konuşup, fikir alışverişinde bulunurduk. Hep fikir birliğinde olduk, her zaman bizi destelerdi. Kulübümüz kötü güler geçirirken bizi aradı, sabretmemiz gerektiğini söylerdi. İyi günde de kötü günde de yanımızda oldu. Allah’tan rahmet diliyorum. Fenerbahçe tarihinde yaşayan birisidir. 12 yıl başkanlık yaptı, 75 sene de çeşitli kademelerde görev yaptı. Faruk Ilgaz Tesisleri’nin ilk yapımı kendisine aittir. İsmimi yaşatacağız. Kulübümüz yaşadıkça Faruk Ilgaz’ın ismi de bu kulüp tarihinde yaşayacaktır. Camiamıza sabır, ailesine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" şeklinde konuştu.

SELAHATTİN BEYAZIT: FARUK ILGAZ İYİ BİR FENERBAHÇELİYDİ

Törenin ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Galatasaray Eski Başkanı Selahattin Beyazıt, "Çok önemli dostumu kaybettim. Çok büyük bir Fenerbahçeliyi kaybettim. Kişisel münasebetlerim senelere dayanıyor. Her zaman irtibat halindeydik. Galatasaray-Fenerbahçe dostluğunu da teşvik etmiştir. Faruk Ağabey müstesna bir insandı. Bambaşka bir insandı. Rekabetin ötesinde dostluktan başka bir şey görmedim. Büyük bir Fenerbahçeliydi. Mekânı cennet olsun. Sevgi ve saygı ile yâd edelim" ifadelerini kullandı.

Törenin ardından merhum Faruk Ilgaz, Karacaahmet Mezarlığı’ndaki Şakirin Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Sahray-ı Cedid Mezarlığı’nda toprağa verilecek.