Fenerbahçe'den Emenike'ye destek

Fenerbahçe'den Emenike'ye destek
Fenerbahçe'den Emenike'ye destek
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Beşiktaş ile oynanan derbi maçta oyunu terk eden Emmanuel Emenike'ye sahip çıktı.

İSTANBUL - FBTV'ye açıklamada bulunan Mahmut Uslu, Emmanuel Emenike'nin fazla eleştirildiğini dile getirerek, "Emenike'yi tenkit ediyorlarmış, tenkit edecek bir şey yok. Sporda, futbolda, her branşlarda problemler olabilir. İnsanlar gol atamayabilir, kaleci çok basit goller yiyebilir. Bunlar doğaldır" diye konuştu.

Uslu, Nijeryalı futbolcuyla ilgili yorum yapan eski teknik direktörleri Mustafa Denizli ve eski futbolcuları Tümer Metin'i eleştirerek, "Bütün Fenerbahçelilere ve kamuoyuna söylüyorum, Bayer Leverkusen, Atletico Madrid maçı daha geçen oynandı. Ömer Toprak kendi kalesine gol atmış, ondan sonra da penaltı kaçırmış. Ama seyircisi çağırmış, bütün stat alkışlamış. Biz bunu yapmalıyız. Golü kaçırdıkları için zaten üzülüyorlar" ifadelerini kullandı.

Süper Lig'de son dönemde şaibeli olayların yaşandığını savunan Uslu, şunları kaydetti:
"Kalecimiz Volkan koridorda konuştu diye 4 maç ceza aldı. İki haftadır rakiplerimizin koridorlarında konuşmalar oluyor. Nerede bu konuşmalar? Bunlar nedir ya? Geçen haftaki maçta yine birtakım şeyler var. Şaibeli şeyler var. Biz bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz. Diğerleri gibi 'şunu yaptılar, bunu yaptılar' demiyoruz. 'Konuşmalar var' diyoruz. Devre arasında geç çıkmalar var. Federasyon niçin 'kardeşim böyle böyle' demez? Biz bekliyoruz bunları, çünkü Türkiye 'de son 20-30 yıldır böyle 3 takımın birbirine rekabet ettiği ortam yok. Biz adalet ve eşitlik istiyoruz. Başka herhangi bir şey söylemiyoruz. Kamuoyundan ve medyadan da bunu rica ediyoruz." (AA)