Fenerbahçe'den Erkan Zengin'e: Boş işlerle uğraşma!

Fenerbahçe'den Erkan Zengin'e: Boş işlerle uğraşma!
Fenerbahçe'den Erkan Zengin'e: Boş işlerle uğraşma!
Sarı-lacivertli kulüp, takım arkadaşı Stephane Mbia'nın, sarı-lacivertli takımın formasını giyen Robin van Persie ve Luis Nani'den 10 kat daha iyi olduğunu iddia eden Trabzonsporlu futbolcu Erkan Zengin'e tepki gösterdi.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi intermet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Profesyonel futbolcu Erkan Zengin’in basında yer alan, futbolcularımız ile kendi takım arkadaşı arasında karşılaştırma yapan açıklamaları yazılı basında yer almaktadır. İsveç Milli Takımına kadar yükselmiş bir profesyonel futbolcunun yaptığı bu tip açıklama, kendisinin, spor kariyerini geliştirirken profesyonel kariyerini aynı şekilde geliştiremediğini gözler önüne sergilemektedir.   

'Van Persie ve Nani'den 10 kat daha iyi'

Erkan Zengin’e tavsiyemiz profesyonel futbolcu gibi davranması, tribüne yönelik açıklama yapmadan, kendi işini yapması, kıyaslama yaparken elma ile armudu toplayıp kendini komik duruma düşürmemesidir.

Erkan Zengin’e her futbolcunun bir sportif değeri olduğunu, bu değerin takdirini ise aklı başında tüm spor izleyicilerinin yapabildiğini ve bunun sonucunda ortaya çıkan genel değerlendirmeye dünyaca itibar edildiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu nedenle belirtmek isteriz ki böyle bir açıklama yapmak için öncelikle sözlerinde bahsettiği futbolcularımız Robin van Persie ve Nani’nin seviyesine gelmesi gerekmektedir ve doğru olan da ondan sonra bu oyuncularla kendini kıyaslamasıdır. Bu hatırlatma çerçevesinde Erkan Zengin’e boş işlerle uğraşmamasını, kendisini komik duruma düşürmek için ekstra bir enerji harcamamasını ve bildiği işi en iyi şekilde yapmasını tavsiye ederiz. "