Fenerbahçe'den Galatasaray'a sert yanıt!

Fenerbahçe'den Galatasaray'a sert yanıt!
Fenerbahçe'den Galatasaray'a sert yanıt!
Basketboldaki Kizer krizi sonrası Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu, düzenlediği basın toplantısında Türkiye Basketbol Federasyonu'nu (TBF) suçlayan Galatasaray'a sert yanıt verdi.

Fenerbahçe, ezeli rakibi Galatasaray'ın geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısı sonrası sessizliği bozdu. Hürriyet'e konuşan Kulüp Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Lynetta Kizer krizi sonrası sarı-kırmızılı yönetimi hedef tahtasına koydu.

Sarı-lacivertli yönetici, "Öncelikle, Galatasaray sorumlusunun soylediklerinin aksine, Fenerbahçe yonetimi olarak bizler, şu ana kadar bu konuyla ilgili hiçbir şekilde demeç vermedik. Federasyonun emir erimiz olduğunu söylüyorlar. Tufan-Cemal skandalında da mı TBF emir erimizdi? Şampiyonluk maçına çıkmadıklarında da mı TBF emir erimizdi? Kizer’i TBF mi oynattı? Futbolda Grosskreutz’ı profesyonellerin bir hatası nedeniyle oynayamadığı zaman da Futbol Federasyonu mu hatalıydı? Bu oyuncu ABD Milli Takımı’nda oynamış. Bosna Milli Takımı’nda nasıl oynayabilirdi zaten? İnternet var, baksınlar. Aslında baktıklarından eminim. Çaresizlikten bu yanlışlığı yaptılar. Kamuoyunu yanıltmasınlar" ifadelerini kullandı.

Harun Erdenay'dan 'sen kimsin' cevabı!

"MAÇTAN ÖNCE BAŞVURDUK"

Mahmut Uslu, "Galatasaray'ın basın toplantısında, maçtan sonra itiraz ettiğimiz söyleniyor. Tam aksine, maçtan bir gün evvel, bu oyuncunun oynatılmamasi gerektiğini hem şifahen, hem yazılı olarak bildirdik ve hatta maçtan 2 saat evvel resmi itiraz dilekçesi verdik. Bizim için mağlup olup olmamak çok da önemli değil. Zaten son 15 yıldır Türk kadın basketbolunu domine ediyoruz. Bu yanlışlıkları yapanlar görevde kalıyor. Rahmetli Ali Ağabey (Ali Uras), Özhan Ağabey (Özhan Canaydin) ve hatta Sayın Duygun Yarsuvat Hoca, başkan olsalardı bunların hiç biri olmazdı ve tum bu yanlışları basın toplantısı ile düzeltmeye çalışmazlardı. Böyle bir durum, onların başkanlık dönemlerinde olsa, o profesyonellerin görevine son verilir, kovulurlardı. Ancak hata yapanlar işine devam ediyor, başka kişiler ve kurumlar suçlanıyor" dedi.

'Galatasaray ligden çekilmeli'

O LİSANSIN NASIL VERİLDİĞİ ORTAYA ÇIKARILMALI

Fenerbahçe Genel Sekreteri, "Yönetmelikler bu kadar açık olduğu halde, bu lisansı almak için nasıl müuracaat edebildiler? Ne basketbol federasyonu başkanının, ne de federasyon yöneticilerinin bundan haberi var. Bu tamamen bir oyun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Asıl skandal, bu lisansı nasıl aldıkları. Avrupalı lisansı almış bir oyuncu daha sonra nasıl ABD lisansı alabiliyor?.. Bu mutlaka araştırmalı. Bu lisansı kimlerin verdiği ortaya çıkartılmalıdır" şeklinde konuştu.

"HEP İŞ ÇEVİRİYORLAR"

Galatasaray'ı suçlayan Mahmut Uslu, "Hatayı kendilerine aramalılar. Kapalı kapılar ardında iş çevirme alışkanlıkları var. Kurallar çok açık. 21. maddeye göre bir oyuncu eğer Avrupalı statüsünde başladıysa öyle devam etmeli. Eğer önce Avrupalı sonra da ABD’li olarak oynatırsan hükmen mağlup olursun. Galatasaraylı profesyonellerin büyük bir yanlışı olduğu ortada" ifadelerini kullandı.

Işıl Alben'den TBF'ye gönderme!