Fenerbahçe'den gol atağı

Yeni sezonda güçlü bir kadro kurmayı hedefleyen Fenerbahçe, Avrupa'da golcü avına çıktı. İlk olarak, Hollanda liginde bu sezon attığı gollerle Feyenoord'u zirveye taşıyan Pierre van Hooijdonk'la görüşen Sarı-Lacivertliler, bu oyuncudan 'birkaç gün bekleyin' yanıtını aldı.

İSTANBUL - Yeni sezonda güçlü bir kadro kurmayı hedefleyen Fenerbahçe, Avrupa'da golcü avına çıktı. İlk olarak, Hollanda liginde bu sezon attığı gollerle Feyenoord'u zirveye taşıyan Pierre van Hooijdonk'la görüşen Sarı-Lacivertliler, bu oyuncudan 'birkaç gün bekleyin' yanıtını aldı. Fenerbahçe'nin kendisine çok cazip bir teklif yaptığını belirten yıldız oyuncu, "Bana yapılan teklifi değerlendireceğim. Ancak, yeni sezonda İspanya ya da İngiltere'de oynamak istiyorum" dedi.
Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp olduğunu bildiğini de sözlerine ekleyen Van Hooijdonk "Daha önce de Türkiye'den teklifler almıştım; Fenerbahçe'den de. Kulübün hedeflerini de biliyorum" ifadesini kullandı.
Sarı-Lacivertliler, Real Sociedad ile sözleşmesi bitecek olan Kovaçeviç'le de temasa geçti. Bonservis sorunu bulunmayan futbolcunun Fenerbahçe'nin teklifine sıcak baktığı ve "Türkiye'de oynamak isterim" dediği belirtildi. Kovaçeviç'le, İspanya liginin bitiminin ardından sözleşme yapılması bekleniyor. Kovaçeviç'in, Fenerbahçe'yi düşünmesinde takım arkadaşı Nihat Kahveci'nin Sarı-Lacivertli kulüple ilgili çok olumlu referans vermesinin rol oynadığı öğrenildi.
Taraftarın Ortega aşkı
Öte yandan Sarı-Lacivertli taraftarlar, sorunlu biçimde sezonun ortasında takımdan ayrılan Arjantinli futbolcu Ariel Ortega'yı geri istiyor. Taraftarlar, bir internet sitesinde düzenlenen ankette 'Ortega geri dönse desteklermi-siniz?' biçimindeki soruya, yüzde 71 oranında 'evet' oyu verdi. (Spor Servisi)