Fenerbahçe'den 'kongre' tepkisi

Fenerbahçe'den 'kongre' tepkisi
Fenerbahçe'den 'kongre' tepkisi
Sarı-lacivertli kulüp, Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler hakkındaki yayınlar için kongre üyelerine uyarılarda bulundu.

İSTANBUL (AA) - Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan "Kongre üyelerimize duyurulur" başlıklı açıklamada, yaklaşan olağanüstü seçimli kongre öncesinde birtakım kişiler tarafından çıkarılan yalan ve yanlış yayınların olduğu savunuldu.

Bruno Alves'te kısmi yırtık

Resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulu hakkında son dönemde yapılan yalan ve yanlış yayınlar ile oluşturulmaya çalışılan algı kamuoyunun malumudur. Özellikle kongre süreci yaklaşırken, Fenerbahçe camiasının huzuruna çıkamayanlar ile Fenerbahçe'yi çıkar ve rant gruplarına dönüştürmek isteyen birtakım kişilerin yine geçmişlerinde sıklıkla rastlanan organizasyonlar içerisinde olduklarına dair bilgiler tarafımıza ulaşmaktadır."

Gerçek bilgi ve belgeye dayalı her türlü eleştiriye açık olunduğu vurgulanırken, şöyle denildi:
"Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı'nın ve yönetim kurullarının icraat ve programlarına ve en önemlisi kişilik haklarına tecavüz niteliği taşıyan yalan ve sahte belgeler tahtında kitap ve broşürlerin hazırlandığının tarafımızca bilinmektedir. Bu bağlamda yasal tüm hazırlıklarımız tarafımızdan buna göre yapılmaktadır. Yasal sınırlar dahilinde kalmak ve gerçek bilgi-belgeye dayanan her türlü fikir ve eleştiriye duyduğumuz saygı saklı kalmak kaydıyla, aynı aktörler tarafından yapılacak haber , belge ve yayınlara itibar edilmemesini rica eder, böyle bir durumun tespiti halinde her tür yasal yola ivedilikle başvurulacağını bildiririz."

SPK'dan Fenerbahçe'ye kötü haber

Alex Türkiye'ye dönecek mi?