Fenerbahçe'den kura değerlendirmesi

Fenerbahçe'den kura değerlendirmesi
Fenerbahçe'den kura değerlendirmesi
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Mircea Lucescu yönetimindeki Shakhtar Donetks ile eşleşmelerini değerlendirdi.

İSTANBUL - Mahmut Uslu, kura çekimi sonrası yaptığı açıklamada, UEFA'dan aldıkları men cezaları nedeniyle sıralamada aşağıya indiklerini vurguladı.

Sarı-lacivertli yönetici, "Bizim birinci listede olmamız gerekirdi, ama maalesef Fenerbahçe 'nin hakları yendi. UEFA'dan 2 sene ceza aldığımız halde 3 sene almış olduk. Bu nedenle Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edemedik ve puanlarımız düştü. Yine de bu sene yaptığımız transferlerle, seyircimizin de desteğiyle elemeyi geçeceğimize inanıyoruz" dedi.

Mircea Lucescu'nun çalıştırdığı Shakhtar Donetsk, "Shakhtar çok saygı duyulacak bir takım. Çok kuvvetlileri, ama onların da dezavantajları var. Bu turu geçersek çok daha güçlü takımlar var. Şampiyonlar Ligi'ni hedefliyorsak, orada olmak istiyorsak bu elemeleri geçmemiz lazım. Onun için bize, takıma ve taraftara çok büyük düşüyor. El birliğiyle bunu başaracağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı. Uğur DEMİRKIRDI (DHA)