Fenerbahçe'den olay suçlama!

Fenerbahçe'den olay suçlama!
Fenerbahçe'den olay suçlama!
Sarı-lacivertliler, yasaklı madde kullandığı tespit edilen Shakhtar Donetsk oyuncusu Fred ile ilgili itirazlarını reddeden UEFA'ya öfke saçtı. Kulüp Genel Sekreteri Mahmut Uslu, FIFA'ya başkan olmak isteyen UEFA Başkanı Michel Platini'nin, Fred'in oynatılmasına göz yumduğunu iddia etti.

Mahmut Uslu, UEFA tarafından itirazlarının reddedilmesi konusunda, "Sıfır tolerans denen şey sadece bize uygulanıyor. Mahkemeler bile bitmeden Avrupa 'ya gönderilmedik. Nereden baksanız, 75-80 milyon Euro. Allah'tan büyük taraftar, kongre üyeleri Fenerbahçe 'ye sahip çıktı" dedi.

Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri

"PLATINI FIFA BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUĞU İÇİN..."

Sporx.com'da yer alan habere göre; saı-lacivertli yöneticinin açıklamaları şöyle:
"Herhangi bir Türk oyuncu olsa biz oynatabilir miydik, TFF bize ne derdi? Platini'ye bir kez daha soruyorum, her toplantıda söylüyor, sıfır tolerans, sıfır tolerans. En önemlisi de doping. Bizim Avrupa şampiyonluğumuz gitti doping nedeniyle. Brezilya federasyonu açıkladı. Benim bildiğim kadarıyla, Brezilya FIFA'nın bu meşhur rüşvet operasyonunun içinde olduğu için bilmiyorum diyor. Platini de FIFA başkanlığına aday şu anda.

" TÜRKİYE OLARAK TAVIR KOYMAMIZ LAZIM"

Bu oyuncuya ilk başta tavsiye etmişlerdi, Shakhtar Donetsk oynattı. UEFA temsilcisi oynatılmaması için tavsiye etti. Biz de bunun üzerine başvurduk. Bizim için tavsiye edildiğinde ceza yedik. Biz bununla ilgili gerek TFF'ye, gerek FIFA ve UEFA'ya, federasyon aracılığıyla belki kaale almazlar diye, gerekli şeyleri yaptık. Biz idareciyiz, bizi ilgilendiriyor. Türkiye olarak tavır koymak lazım UEFA'ya. Brezilya Milli Takımı'nın oyuncusu olması beni ilgilendirmez. Ceza almaması için emek veriliyor herhalde, o da FIFA başkanı olmak istiyor."

Galatasaray'a Fenerbahçe piyangosu!