Fenerbahçe'den Olcan Adın'a tepki

Fenerbahçe'den Olcan Adın'a tepki
Fenerbahçe'den Olcan Adın'a tepki
Fenerbahçe'deki arkadaşları ve idarecilerinin ortak görüşü şans verilmediği için Olcan Adın hırs yaptı. Galatasaray'a imza atan milli futbolcunun ilk sözleri sarı-lacivertli camiayı üzdü.

Olcan Adın'ın, “Aslanların sessiz kaldığı yerde kurtlar kuşlar volta atar. Bilmezler ki Aslan o sessizliği bozarsa kıyamet kopar” sözleriyle Fenerbahçe ’ye attığı taş için 2003-2008 yıllarına gittik.

Olcan Adın: 4. yıldızı takacağız


Kariyerini araştırdık ve ortada Olcan Adın'ın Fenerbahçe’ye laf söylemesini gerektiren önemli bir olaya rastlamadık. 5 yıl kaldığı Fenerbahçe’den iki kez kiralık olarak giden Adın, altyapıda oynadı, A takıma yükseldi, kendini bir türlü gösteremedi. Sistemin kurbanı oldu. Başkan onu önce takasta kullanmak istedi, karşı takımlar istemedi.

Antalya ve Karşıyaka'ya kiralık yollandı dönüşünde yine 'pişmedin' diyerek bu sefer Fenerbahçe’den koparıldı. Alex de Souza'nın Olcan için söylediği bir söz var ki konuyu tam anlamıyla açıklıyor: Olcan’ın en doğru yaptığı iş Fenerbahçe’den ayrılmak oldu. Ona baktığımda kendimi görüyorum.

SEMİH'TEN OLCAN YORUMU

Yine o dönem kadroda yer alan Semih Şentürk de Olcan’ın karakterli bir oyuncu olduğuna dikkat çekip, "Oynatılmadı diye böyle konuşmuştur. Kendini göstermek için çok çalıştı ancak bu Fenerbahçe’de olmadı. Galatasaray için faydalı bir transfer. Alex onu da beni de çok severdi. Frikikler olsun, oyun içindeki tecrübeleri olsun bizlere hep aktarırdı. Gençlerle ilgilenmeyi sevdiği için Alex, Olcan’a da yardımcı olmaya çalışırdı” yorumunu yaptı.

Salih'in G.Saray macerası kısa sürdü


'SEVDİĞİM İÇİN ÜZÜLDÜM...'

O dönemdeki idari menajer Volkan Ballı, üstüne basa basa Olcan’ı çok sevdiğini söylerken, “Durup dururken yapılmış bir açıklama. Neden böyle konuştu anlayamadım. Gören duyan Fenerbahçe’ye karşı bu kadar hırsı varsa kesin önemli bir şey yaşamıştır diyecektir ancak hiç öyle bir olay olmadı. Hayâlleri vardı ve bu hayâllerini gerçekleştiremedi.

Bunu kendi içinde hep yaşadı. Oynamaması o dönemki tercihti, önünde oynayanlardan geride kaldı. Geçen yıllarda hırs yapmış ve ağzından bu cümleler çıkmış. Üzüldüm, sevdiğim için üzüldüm” dedi. (Vatan)

Trabzon'dan G.Saray'a bir oyuncu daha