Fenerbahçe'den 'şampiyonluk' uyarısı

Fenerbahçe'den 'şampiyonluk' uyarısı
Fenerbahçe'den 'şampiyonluk' uyarısı
Sarı-lacivertli kulüp, Futbol Disiplin Talimatı'nda yapılan değişiklik sonrası taraftarını küfürlü tezahürat konusunda dikkatli olmaya davet etti.

Fenerbahçe 'nin resmi internet sitesinde yer alan, "19. şampiyonluk için hazır mısınız? başlıklı açıklama şöyle:
"Sevgili Fenerbahçeliler,
Futbol takımımız sezonun ilk yarısını, en yakın rakibinin 8 puan önünde, lider kapadı..
Şimdi ise 19. şampiyonluğumuzu kucaklamak hedefi ile sezonun 2. yarısına başlıyoruz.
Önümüzde 17 maçlık bir dönem var..
Bizler, profesyonel futbol takımımız oyuncuları, yöneticiler, tüm camia; ligin ikinci yarısına hazırız..
Ya siz?
19. şampiyonluk için hazır mısınız?
Sevgili Fenerbahçeliler;
Türkiye Futbol Federasyonu, 21 Ocak 2014 tarihli toplantısında Futbol Disiplin Talimatnamesi’nin 52.Maddesi’nde “Çirkin ve Kötü Tezahürat” değişiklik yapmıştır;
“Stadyumlarda topluluk halinde söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması, devamlılık kıstası uygulanmaksızın yasaktır.”
Takımımızın, yarın Konya Torkuspor ile oynayacağı maç sırasında tribünlerden yükselecek en ufak kötü tezahüratta –devamlılık aranmaksızın- bir sonraki iç saha maçımızda siz taraftarımızın desteğinden yoksun kalacağız.
Futbol takımımızı, taraftarımızın desteğinden yoksun bırakmamak hepinizin ve hepimizin öncelikli görevi.
Stadımızda bulunduğunuz süre zarfında; maçta, maçtan önce ve sonra; KÜFÜR ETMEYELİM, TRİBÜNDEKİ RENKDAŞIMIZA DA ETTİRMEYELİM...
CEZAYA NEDEN OLACAK HER TÜR HAKARET İÇEREN VE TACİZ EDİCİ TEZAHÜRATTAN UZAK DURALIM...
Böylece 19. şampiyonluğumuza hep birlikte yürüyelim!"

İşte Fenerbahçe'nin borcu


YANAL: BİZİ ASLA YALNIZ BIRAKMAYIN

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, ikinci yarı öncesi resmi internet siteden taraftarlara seslendi.

"Devre arası hazırlıklarını tamamladık. Antalya kampımız son derece verimli geçti. Ekibimle birlikte ilk yarının fotoğrafını çektik. İyi yaptığımız şeyleri gördük, bunları daha da geliştirdik. Eksiklerimizi tespit edip onları da süratle tamamlamaya çalıştık. İlk yarıdan çok daha güçlü bir şekilde geliyoruz. İkinci yarının zorlu maçlarına hazırız. Tüm futbolcularım artık sahaya çıkmak için sabırsızlanıyor. Çok kaliteli ve yüksek karakterli oyunculardan kurulu çok iyi bir takımız. Şampiyonluk yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Bu noktada Fenerbahçe'nin en büyük gücü her zaman olduğu gibi Büyük Fenerbahçe Taraftarı olacaktır. Biz onlarla birlikte sahaya 12 kişi çıkıyoruz. Ben maç kadrosunu yaparken, önce 12.adamı ardından diğer oyuncuları tahtaya yazıyorum. O yüzden bu takımın Teknik Direktörü olarak; 12. numaralı formayı taşıyan taraftarımıza da aynı futbolcularıma yaptığım çağrıyı yapmak istiyorum: Bu sezon her maça tam kadro çıkmak istiyoruz. Tıpkı futbolcularım gibi taraftarımızın da her maçta "forma giymesini" istiyorum. Yani futbol deyimiyle; kesinlikle sakatlık, kırmızı kart, ceza vs. istemiyorum. Şampiyonluk yolunda hepinize ihtiyacım var. Maçları hep birlikte kazanacağız, birlikte şampiyon olacağız ve kupayı hep birlikte kaldıracağız. Bu yürüyüşte sakın ola ki bizleri yalnız bırakmayın, gelin her maça tam kadro çıkalım, tüm gücümüzle bu işin sonunu getirelim.

Ligin 2.yarısı; Fenerbahçemize, tüm kulüplere ve Türk futboluna hayırlı uğurlu olsun."

Fenerbahçe'den '10 milyon dolar prim'e yalanlama

Abdullah Kiğılı: "Galatasaray etik dışı işlere alışık"