Fenerbahçe'den Sow açıklaması

Fenerbahçe'den Sow açıklaması
Fenerbahçe'den Sow açıklaması
Sarı-lacivertliler, Sivasspor maçında kadroda yer almaması krize neden olan Senegalli golcü konusunda bir açıklama yayımladı.

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
" Spor Toto Süper Lig’in 3.haftasındaki Sivasspor maçında, oyuncumuz Moussa Sow’un ilk 18’de yer almaması üzerine yapılan çeşitli spekülasyonlar nedeniyle kamuoyunu bilgilendirme gerekliliği doğmuştur.

Sow'dan Yanal'a; Bana açıklasın


Öncelikle belirtmek isteriz ki;

Teknik Direktörümüz Sayın Ersun Yanal ve ekibinin tercihleri göz önünde bulundurularak, kadromuzda yer alan yabancı oyuncuların, kural gereği dördünün; maçların stratejik ehemmiyeti, teknik-taktik sebepler, oyuncu performansı ve müsabaka yoğunluğuna bağlı olarak kadroda yer almaması, son derece doğal ve zaruridir.

Bununla birlikte oyuncumuz Moussa Sow’un, Sivasspor maçında görevlendirilmemiş olması sportif bir tercih olup; konu ile ilgili gerekli açıklama, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal tarafından maç öncesinde de yapılmıştır.

Yanal'dan Sow'a sert yanıt


Hocamız Sayın Ersun Yanal’ın tercihi, -forma numarası ne olursa olsun- çubukluyu en iyi temsil edecek olan oyuncuların sahada yer alması yönündedir.

Bunun dışındaki spekülasyonlara itibar edilmemesini, kamuoyundan rica ederiz.

Saygılarımızla,
Fenerbahçe Futbol A.Ş"

Fenerbahçelilerden duygusal beste