Fenerbahçe'den suç duyurusu!

Fenerbahçe'den suç duyurusu!
Fenerbahçe'den suç duyurusu!
Sarı-lacivertli kulüp, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde Galatasaray'ın hükmen mağlup sayılmasıyla sonuçlanan ABD'li oyuncu Lynetta Kizer'in lisans krizini yargıya taşıdı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 2-2 sonuçlanan Gaziantepspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, "Sahtekarlık yapıyorsunuz, sonra suçu federasyonuna atıyorsunuz" demişti.

RADİKAL - Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Fenerbahçe Kulübü Hukuk Kurulu, Türkiye Basketbol Federasyonu-Kizer lisans olayıyla ilgili gerekli inceleme ve araştırmanın yapılması, sorumluların tespiti ve cezalandırılması için dün Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştur" denildi.

AZİZ YILDIRIM'DAN GALATASARAY'A AĞIR GÖNDERME

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı ile yaşanan lisans gerginliğine ilişkin, "Lisansı veren kişi, gelecek mahkemede neden lisansı verdiğini anlatacak. Ne karşılığında verdiğini... '17 sene federasyonda' çalışmış diyorlar. 17 sene çalışmış insan bu lisansın verilmeyeceğini bilmez mi? Mahmut Uslu dedi ki, 'Rahmetli Özhan Bey olsaydı, Duygun hoca olsaydı bunlar olmazdı. Bunu iyi anlamak gerek. Siz gidip zorla sahtekarlık yapıyorsunuz, sonra suçu basketbol federasyonuna atıyorsunuz. Ne ağlayıp duruyorlar ya?" ifadelerini kullanmıştı.