Fenerbahçe'den taraftarına uyarı

Fenerbahçe'den taraftarına uyarı
Fenerbahçe'den taraftarına uyarı
Sarı-lacivertli kulüp, bu akşam oynanacak Trabzonspor maçı öncesi taraftarlarına, cezai yaptırıma sebebiyet verebilecek her türlü söylem ve fiilden kaçınarak, yalnızca takımlarına destek olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak karşılaşmada, sarı-lacivertli taraftarlara büyük görev düştüğü belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
"Kamuoyunun malumu sebeplerden ötürü gerilen futbol ortamında, büyük Fenerbahçe taraftarının görevi, tahriklere kapılmadan, bizleri içine çekmek istedikleri ortamdan özenle kaçınarak sadece ve sadece maça çok iyi bir şekilde hazırlanmış olan takımımıza destek vermek olacaktır. 20. şampiyonluk yolunda emin adımlarla yoluna devam eden takımımız, sahamızda Trabzonspor karşılaşması dışında birçok önemli müsabakada daha mücadele edecektir. Bu bağlamda, kendi evimizde oluşabilecek herhangi bir provokasyon durumunda, tüm taraftarlarımızdan beklentimiz futbol müsabakalarında cezai yaptırıma sebebiyet verebilecek her türlü söylem ve fiilden kaçınarak yalnızca takımımıza destek vermeleri ve saha içine konsantre olmalarıdır. Büyük Fenerbahçe taraftarını tüm tahriklerden uzak durmaya davet ediyoruz."