Fenerbahçe'den Trabzonspor başvurusu

Fenerbahçe'den Trabzonspor başvurusu
Fenerbahçe'den Trabzonspor başvurusu
Sarı-lacivertli yönetim, Trabzonspor'a disiplin soruşturması açılması için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) dün resmen başvurdu.

Fenerbahçe Kulübü, TFF'ye yaptığı başvuru ile Trabzonspor'a disiplin soruşturması açıklmasını istedi. Buna gerekçe olarak da Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz’ın, 25 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen olağan genel kurulda yaptığı konuşma gösterildi.

Fenerbahçe-UEFA görüşmesinin perde arkası


Habertürk'ten Meriç Müldür'ün haberine göre; Mecnun Odyakmaz, söz konusu konuşmasında, 19 Mayıs 2011 Perşembe günü Mehmet Yıldız’ın yanına gelerek Trabzon’dan bazı kişilerin 1 milyon dolar teşvik primi vaadettiklerini söylediğini iddia etmişti. Odyakmaz ayrıca bordo-mavili eski futbolcu Semavi aracılığıyla Trabzonsporlu yönetici Recep Denizer’in teşvik primi teklifinde bulunduğunu ve bunu da futbolcuları Abdurrahman Dereli’nin kendisine söylediğini dile getirmişti.

BAŞVURU YAPILDI

13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 'yeniden yargılama' kararı almasının ardından her alanda haklılığını ortaya koymak isteyen Fenerbahçe Yönetimi, Mecnun Odyakmaz’ın bu iddiaları üzerine harekete geçti. Sarı-lacivertli yöneticiler, dün TFF’ye yaptıkları başvuruda, Başkan Odyakmaz’ın konuşmasını gerekçe göstererek Trabzonspor hakkında disiplin soruşturması başlatılmasını istedi. Federasyon’un bu başvuru ile ilgili olarak ne gibi adımlar atacağı merak konusu oldu.

MECNUN ODYAKMAZ NE SÖYLEMİŞTİ?

"19 Mayıs 2011 Perşembe günü Mehmet Yıldız, ‘Başkanım görüşebilir miyiz’ dedi. Odama geçtik. ‘Başkanım ben takım kaptanıyım. Bunu sana söylemek zorundayım. Ama bana nereden duyduğumu sorma. Benden isim isteme’ dedi. Trabzon’dan birilerinin, bazı arkadaşlara geldiklerini ve kendilerini şampiyon yapacak skoru elde ettikleri takdirde 1 milyon dolar teşvik primi vermeyi vaat ettiklerini söyledi."

"Kendilerinin ise böyle bir işe girişemeyeceklerini, çıkıp onurları için ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını, bunu söylememiş olarak farz edeceklerini ifade ederek, konuyu kapattıklarını belirtti. Ama yine de Zeki Mazlum’u aradım, konuyu anlattım. Bunlar tapelerde mevcut. Ceza evinden çıktıktan sonra Erdal Sarılar, o hafta Abdurrahman Dereli’nin yanında Trabzonsporlu eski futbolcu Semavi’nin olabileceğini söyledi.

"Orduspor maçında Dereli’ye sordum. Semavi’nin 1 milyon dolar teşvik teklif ettiğini, Recep Denizer tarafından yollandığını söyledi. Bu konu aramızda kalacaktı fakat gelişen olaylar beni açıklama yapmak zorunda bıraktı. O sene Sivasspor-Trabzonspor maçından önceki akşam Trabzonspor yönetimine yemek verdik. Bunu Sadri Şener, Hasan Yener, Nevzat Şakar, Zeki Mazlum ve Volkan Aydın ile bizim yöneticilerimizin olduğu bir ortamda Sadri Şener’e söyledim. İki şehrin arasındaki gerginliği azaltacak açıklamalar yapmasını, birinin burnu kanasa sorumlu olacağımızı ifade ettim."

F.Bahçe taraftarını üzen açıklama


YÖNETİM OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yeniden yargılama kararı almasından sonra Fenerbahçe’de hareketli saatler yaşanıyor. Başta Başkan Aziz Yıldırım olmak üzere tüm yöneticiler rahat bir nefes alırken, önümüzdeki günlerde nelerin olacağı ve kulüp olarak nelerin yapılacağı da merak konusuydu. Yol haritasını çizmek için Fenerbahçe Yönetimi dün olağanüstü toplandı.

Başkan Aziz Yıldırım’ın isteği üzerine tüm yöneticiler tatillerini kesip İstanbul ’a döndü ve saat 16.00’dan itibaren yönetim kurulu toplantısı başladı. Toplantıda yöneticilerin yeniden yargılama kararını pasta keserek kutladıkları öğrenildi. Daha sonra da nelerin yapılacağı ve ne gibi girişimlerde bulunulacağı masaya yatırılarak en ince ayrıntısına kadar görüşüldü.

'Fenerbahçe'ye Avrupa'ya gidemez'