Fenerbahçe'den UEFA açıklaması

Fenerbahçe'den UEFA açıklaması
Fenerbahçe'den UEFA açıklaması
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Deniz Tolga Aytöre, Trabzonspor Kulübü'nün 2010-2011 sezonu şampiyonluğuna ilişkin UEFA'ya yaptığı başvurunun reddedilmesinin bekledikleri bir karar olduğunu ifade etti.

İSTANBUL - FB TV'ye konuşan Deniz Tolga Aytöre, yargı kararlarını konuşmama prensipleri olduğunu vurgulayarak, " Trabzonspor 'un 9 Mayıs'taki başvurusunda belirli başlıklar vardı. UEFA Disiplin Kurulu, başvuruyu olduğu gibi reddetti. Daha önce UEFA disiplin müfettişinin verdiği rapor da aynı doğrultudaydı. Bizim beklediğimiz sonuçtu . Bundan sonra karşı takımın hukukçularının başvuracağı hukuki yerler var" dedi.

"Şahıslar hakkında karar verilmedi, daha sonra verilecek" şeklinde duyumlar aldıklarını belirten Aytöre, "Kararı iyi okumak ve anlamak lazım. Trabzonspor'un 9 Mayıs tarihli başvurusunda bu talep de var. Bu da reddedildi" ifadelerini kullandı.

FIFA'nın yetkili olduğu yönünde spekülasyonu yapılan başka konunun varlığına değinen Aytöre, "CAS kararını bir daha okumak lazım. Kimin yetkili olup kimin yetkili olmadığı CAS kararında açık şekilde yer alıyor. UEFA disiplin müfettişinin raporundan önce de zaten yetkili mercinin neresi olduğu belliydi" şeklinde konuştu. (DHA)