Fenerbahçe'den 'yabancı' hamlesi

Fenerbahçe'den 'yabancı' hamlesi
Fenerbahçe'den 'yabancı' hamlesi
Kulüpler Birliği toplantısı sonrası yabancı kontenjanı konusunda açıkla yapılması üzerine sarı-lacivertli kulüpten jet bir hamle geldi.

Fenerbahçe 'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"18 Aralık 2013 Çarşamba günü yapılan Kulüpler Birliği Toplantısı’nın ardından, Spor Toto Süper Lig’deki mevcut yabancı kontenjanı ile ilgili olarak bazı görüş ve yönlendirmeler üzerine bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Kulüpler Birliği'nin yabancı kararı


Fenerbahçe Spor Kulübü olarak daha önce de birçok kez belirttiğimiz gibi, yabancı kontenjanıyla ilgili sezon başında alınan kararların sezon ortasında bir takım yönlendirmeler sonucu değiştirilemeyeceği yönündeki kararlılığımız tamdır.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı devamlılık gerektiren önemli kararların, sezon ortasında çeşitli sebeplerden ötürü değiştirilmesi yönünde verilen beyanatlar ve yönlendirme çalışmaları, TFF’nin kurumsal ve saygın yapısına zarar vermektedir.

Baroni'den Selçuk İnan'a cevap

Türk futbolunun yönetimi, günlük kararlarla değil, uzun vadeli planlarla gerçekleşmektedir. Kulüpler de transfer ve sezon planlamalarını, TFF’nin sezon başında aldığı bu kararlar doğrultusunda yürütmektedir.

Konuyla ilgili sezon başında yapılan düzenlemenin aksine herhangi başka bir karar verilemeyeceğini buradan bir kez daha kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla"

Senegal'in Altın Top'u Sow'un