Fenerbahçe'den yorumculara tepki

Fenerbahçe'den yorumculara tepki
Fenerbahçe'den yorumculara tepki
Sarı-lacivertli kulüp, 2-0 kazandıkları Gençlerbirliği maçının ardından yapılan yorum ve değerlendirmelere tepki gösterdi.

İSTANBUL - Fenerbahçe 'den yapılan açıklamada, Gençlerbirliği müsabakasının ardından yapılan yorum ve değerlendirmelere karşı açıklama yapma mecburiyeti doğduğu belirtilerek, "Öncelikle belirtiriz ki, kulüp olarak yaptığımız tüm açıklamalar, altını önemle çizdiğimiz üzere kamuoyunun üzerinde fikir birliği sağladığı, yanlı ve yanlış kararlara ilişkin olup, tüm spor kamuoyu tarafından seslendirilen hatalara yöneliktir" denildi.

Dilmen'den Çakır'a: Böyle gideceksen hiç gitme!


Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:
"Yapmış olduğumuz açıklamaların içeriğini ve önemini anlamayan ve beyanlarımızı, avantaj sağlamak üzere kullandığımız algısını yaratanlar, Fenerbahçe Kulübü'nü kendileri gibi bilmek suretiyle, büyük bir yanlışın içerisindedirler.
Tüm açıklama ve değerlendirmelerimizin arkasında olmakla birlikte, dünkü maçta tüm spor kamuoyunun ortak tepkisi ile karşılanan, adeta futbolcumuzun canına kast edilen pozisyonu, kulübümüz lehine verilmeyen açık penaltı, yanlış kart uygulamaları ve leyhte pozisyonları tartışmadan, bir iki yorumcu dışında, tüm spor kamuoyu tarafından kabul gören pozisyonları egzajere edenlerin, samimiyetsiz ve futbol ahlakından uzak değerlendirmelerini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ayrıca, Fenerbahçeli olmayı Başkanımız Aziz Yıldırım'a yakın olabildiği dönemlerle sınırlayıp şu sıralarda bu konumlarından uzaklaştırılanlar ve mevcut husumetlerini, Fenerbahçe değerlerine dil uzatarak sergileyenlerin, Fenerbahçe camiası tarafından yakından ve dikkatle takip edildiği konusunu da kamuoyuyla paylaşırız." (AA)

Cavcav'dan Fenerbahçe'ye: Öyle kolay değil!