Fenerbahçeli taraftara çirkin tahrik!

Fenerbahçeli taraftara çirkin tahrik!
Fenerbahçeli taraftara çirkin tahrik!
Ajax maçı için Hollanda'ya akın eden Fenerbahçelilerin maç öncesi heyecanı, polisin sert tavırlarıyla karşılaştı. Sarı-lacivertli bazı taraftarlar, karaborsa bilet satışı yapanlarla kavga edince, polis biber gazıyla müdahale etti.

DUVARDAKİ ‘AJAX  YAHUDİLERİ, FENER’İ ÖLDÜRECEK’ YAZISI

Fenerbahçe-Ajax mücadelesi için Hollanda'ya akın eden Fenerbahçeliler, polisin sert tavırlarıyla karşılaştı. Sarı-lacivertli bazı taraftarlar, karaborsa bilet satışı yapanlarla kavga edince, polis biber gazıyla olaya karıştı. Amsterdam sokaklarında atlı ve köpekli polislerle taraftarları kovalarken, zaman zaman sert müdahaleler yapmaktan da çekinmedi. Dam meydanında kafelerin masa ve sandalyeleri yerlerinde yeller estiği olaylarda polis iki kişiyi gözaltına aldı. Amsterdam'daki Fenerbahçeliler Derneği'nin duvarına yazdığı "Ajax Yahudileri Fener'i öldürecek" mesajı da olayların çıkmasında büyük pay sahibi oldu.

BEKLENTİLERİ KARŞILAYABİLİR Mİ?

Fenerbahçe'nin iki yıldızı Pierre van Hooijdonk ve Alex de Souza dün eski takımlarının maçı öncesi internette maçla ilgili sohbete daldı. Mikro blog sitesi Twitter'dan önce Van Hooijdonk eski takım arkadaşı Alex'e, "Fenerbahçe bu gece Ajax karşısında beklentileri karşılayabilir mi?" diye sordu. Alex'in yanıtı "0-1" oldu. Van Hooijdonk ise "İnşallah kaptan" dedi. Ancak karşılaşma golsüz sona erdi.