Fenerbahçeli taraftarın davasına ret kararı

Fenerbahçe taraftarı avukat Mehmet Ali Tunçay'ın Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası'ndan elenen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım aleyhinde açtığı 1000 YTL'lik manevi tazminat davası, İzmir 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildi.

İZMİR - Fenerbahçe taraftarı avukat Mehmet Ali Tunçay'ın Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası'ndan elenen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım aleyhinde açtığı 1000 YTL'lik manevi tazminat davası, İzmir 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildi. Dünkü duruşmaya, Yıldırım'ın Avukatı Nergiz Özcan da katıldı. Avukat Özcan, duruşmada yaptığı savunmada, Fenerbahçe'nin Türkiye Şampiyonu olduğunu, manevi tazminat talebinde bulunabilmek için hukuka aykırı bir saldırının bulunması gerektiğini ve davacının Fenerbahçe Kulübü ile ilgili herhangi bir zararının bulunmadığını kaydetti. Nergiz Özcan 'konusuz' kalan davanın reddini talep etti.
Davacı Tunçay ise davanın Türkiye ligi ile ilgili olmadığını, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası'ndan elenmesi nedeniyle açıldığını ifade etti. Tunçay, Türkiye Futbol Federasyonu kayıtları, UEFA kayıtları, Fenerbahçe Spor Kulübü kayıtları, yayınları, puan cetvelleri, görsel ve yazılı basında yer alan demeçler ve haberlerin delil olarak incelenmesini istedi. Duruşma sonunda mahkeme tarafından 'araştırı-
lacak bir husus kalmadığından' davanın reddine karar verildi.
Davacı Tunçay ise duruşma sonrası şunları söyledi: "Fenerbahçe'nin unu, yağı, şekeri var neden helva yapamıyor. Şampiyonluğu kazandığı maçı da izledim, Trabzon'la zor berabere kaldı. Ama bizim davamız Türkiye ligi ile ilgili değil, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yurtdışındaki başarılarıyla ilgilidir. Kararı temyiz edeceğim."