Fenerbahçeli taraftarlar, 'hakem kararları' için TFF'ye yürüdü

Fenerbahçeli taraftarlar, 'hakem kararları' için TFF'ye yürüdü
Fenerbahçeli taraftarlar, 'hakem kararları' için TFF'ye yürüdü
Fenerbahçeli taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu'nu protesto yürüyüşünde işaret fişekleri kullandı. Federasyon binasına doğru atılan fişekler bazı camların kırılmasına yol açarken, bir taraftar da gözaltına alındı.

İSTANBUL Fenerbahçe maçlarında son haftalarda verilen hakem kararlarının kasıtlı olduğunu öne süren ve Federasyonun kurullarının verdiği cezaları protesto etmek amacıyla TFF'nin İstinye'de bulunan binasına yürüyen Fenerbahçeli taraftarların bu yürüyüşlerine İstanbul Emniyeti ciddi önlemler aldı.

TFF binası önünde çevik kuvvetin yer alması dikkat çekerken ayrıca 5 adet TOMA'nın da (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı) bina çevresinde yer alması gözlerden kaçmadı.

İstinye Park'ta toplanan ve 14.30 gibi yürüyüşe başlayan yüzlerce Fenerbahçeli taraftarlar, İstinye'deki TFF binasına kadar yaklaşık 1.5 km'lik mesafeyi yürürken TFF aleyhinde sloganlar attılar.

Türkiye Futbol Federasyonu ve kurallarını protesto etmek için TFF'nin İstinye'deki binasına 15.00 gibi gelen Fenerbahçeli taraftarlar yoğun güvenlik önlemleri ile karşılaştılar.

Bu esnada Federasyonun bulunduğu binanın camları kırıldı. Taraftarlar havai fişek, işaret fişeği ve taş atarak protestolarını sürdürdü.


MEŞALELER DE YAKILDI

Taraftarlar saldırıda bulunmak isterken polisin kurduğu barikatı aşamadılar. Atılan fişekler üzerine Polis uyarı yapıp kurulan barikat sayesinde taraftarların binanın kapısına kadar yaklaşmasına izin vermedi. Genç FB Taraftar Grubu'nun sözcüsü Yücel Aslan'ın okuduğu bildiriden sonra taraftarlar dağılırken, binanın biraz uzağında bir gerginlik yaşandı.


FENERBAHÇELİ TARAFTARLARDAN BİRİ GÖZALTINA ALINDI

Genç FB Taraftar Grubu'nun organize ettiği protesto sona erip taraftarlar dağılırken polis ile aralarında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Bu gerginlik sonrası bir taraftarın gözaltına alındığı görüldü.

(Hakan TARHAN - Mustafa AKIN / DHA) 

'Artık yeter, ligden çekiliriz'


GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINA 35 BİN BİLET 

Öte yandan, bu akşam Fenerbahçe'nin kadın ve çocuk taraftarlar önünde oynayacağı Gençlerbirliği maçı için şu ana kadar 35 bin bilet dağıtıldı. Sarı lacivertli kadın taraftarların büyük ilgili gösterdiği karşılaşmada en az 40 bin kadının yer alması bekleniyor.

Fenerbahçe'ye 22 seyircisiz oynama cezası