Fenerbahçeliler Ata'nın huzurunda

Fenerbahçeliler Ata'nın huzurunda
Fenerbahçeliler Ata'nın huzurunda
Fenerbahçe'nin haksızlığa uğradığını ve şike dosyasında adil yargılama yapılmadığını savunan sarı-lacivertli taraftarlar, Anıtkabir'de buluştu.

Ankara Fenerbahçeliler Derneği'nin " Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet" sloganıyla Anıtkabir'e düzenlediği yürüyüşe, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli yöneticiler ve çok sayıda taraftar katıldı. Ankara dışından taraftarlar da Ankara'ya gelirken, binlerce kişi ellerindeki Fenerbahçe ve Türk bayraklarıyla yürüyüşte yer aldı.

Ankara'da sarı-lacivert coşku


Yürüyüşte Fenerbahçelilerin yanı sıra, aralarında Beşiktaş ve Galatasaraylıların da yer aldığı başka takım taraftarları da bulundu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, Aslanlı Yol'dan yürüdükten sonra mozoleye çelenk bıraktı. Yapılan saygı duruşunun ardından Yıldırım ve beraberindekiler, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. (AA)

GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE

Polis sivil ve resmi üniformalarla yoğun güvenlik önlemleri alırken, Anıtkabir Komutanlığı da oldukça tedbirli davrandı. İzdiham olmaması için sadece Tandoğan kapısından değil, 3 nolu kapıdan da taraftarlar alındı: Aynı zamanda şehirdeki trafik akışını tıkamamak için bu yol tercih edilirken, güvenlik aramaları dikkatli bir şekilde yapıldı.

"Rahat uyu Atam. Yolun yolumuz. Andın andımız"


PROVAKASYONA KARŞI ÖNLEM

Ankara Fenerbahçe Derneği herhangi bir provokasyon ihtimaline karşı da önlem aldı. Dernek, Anıtkabir öncesinde ve sonrasında herhangi bir organizasyon olmadığını özellikle vurguladı. Anıtkabir ziyareti sonrası da özel bir organizasyon olmadı.

Fenerbahçe'den Caner'e müthiş teklif