'Fenerbahçeliler kıskanç davrandı'

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, kulübün Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile yapımında anlaşmaya vardığı Seyrantepe'deki yeni Ali Sami Yen Stadı'yla ilgili daha önce...

İSTANBUL - Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, kulübün Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile yapımında anlaşmaya vardığı Seyrantepe'deki yeni Ali Sami Yen Stadı'yla ilgili daha önce söylediği "Fenerbahçeli yöneticiler engellemeye çalıştı" ifadesinin arkasında durduğunu belirtti. Mecidiyeköy'de bulunan kulüp binasında bir basın toplantısı düzenleyen Adnan Polat, "Fenerbahçeli yöneticilerin Galatasaray'ın böyle bir stada sahip olmasını istemediklerini biliyoruz. Böyle bir stadın oluşması özellikle ekonomik anlamda rekabet düzeyini farklı bir yere getirecek. Fenerbahçeli yöneticiler burada biraz kıskanç ve yanlış davrandılar. İnşallah kendilerini düzeltirler ve daha aklı selim düşünebilirler" dedi.
Transfer konusuna da değinen Sarı-Kırmızılı yönetici, Kayserispor'un golcüsü Gökhan Ünal'la ilgilendiklerini doğrulayarak, "Bu futbolcu Galatasaray'a gelmek istiyor. Kulübünün kararını bekliyoruz" derken, basında çıkan haberlerin aksine Arjantinli Saviola'yla ilgilenmediklerinin altını çizdi.
Hedef açık ve şeffaf bir yönetim
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı oyuncu sayısı sınırlamasıyla ilgili nasıl bir karar vermesini bekledikleriyle ilgili olarak Polat, "Bu sezon için sınır altı yabancı olarak kalmalı. Bizim görüşümüz, yabancı sayısının önümüzdeki 3-4 yıla yayılarak artırılması. Kulüpler önlerini görmeli. Orta vadeli plan yapılmadan 'Şimdi artırıldı' denmesine karşıyım. Çok kısa zamanda yapılan transferler futbola katkı vermiyor" ifadesini kullandı.
Adnan Polat, taraftarlarla yönetim arasındaki gerilimle ilgili olarak da şöyle konuştu: "Taraftarımız kulüple iç içe olmak istiyor. Daha fazla şeffaflık ve değişim istiyor. Bunu yapmak için başta başkanımız olmak üzere tüm yönetim kurulu olarak özveriyle çalışıyoruz. Dönüşüm süreci başladı ve devam edecek. Bizim saklımız - gizlimiz artık yok. Yeni sezonda taraftarımıza daha yakın, açık ve şeffaf bir yöntem uygulamayı kararlaştırdık."
'Carrusca daha ciddi olmalı'
Sarı-Kırmızılılar'da dün teknik direktör Karl Heinz Feldkamp da basın mensuplarının karşısındaydı. Marcelo Carrusca'ya yüklenen tecrübeli çalıştırıcı, Arjantinli oyuncunun yaptığı işi ciddiye almadığını söyledi. Carrusca'nın bir an önce takımla çalışmalara başlamasının kendisini sevindireceğini belirten Kalli, "Ancak bu uzun sürebilir. Almanya'da olsa üç ay sonra sözleşmesi tek taraflı feshedilirdi. Ama burada böyle değil. Herhangi bir yaptırım uygulanmıyor" dedi. Alman çalıştırıcı, önceki akşam ve dün yapılan çalışmalara katılmayan Lincoln'ün sağ bacak alt adalesinde ufak bir sakatlığın bulunduğunu, bu oyuncuyu fazla zorlamamak için takımdan ayrı çalıştırdıklarını söyledi. Öte yandan Galatasaray takımı bu sabah, yurtdışı çalışmalarını yapacağı İsviçre'ye hareket edecek. Yeni sezon kombine biletlerinin ise çarşamba günü satışa çıkacağı duyuruldu. (Spor Servisi)