Fenerbahçe'nin belgesi Mehmet Yıldız'ın noter tasdikli ifadesi

Fenerbahçe'nin belgesi Mehmet Yıldız'ın noter tasdikli ifadesi
Fenerbahçe'nin belgesi Mehmet Yıldız'ın noter tasdikli ifadesi
Sivassporlu eski futbolcunun açıklamaları teşvik priminin kanıtı olarak 17 Temmuz'da UEFA'ya götürülecek.

F.Bahçe ile Sivasspor arasında oynanan 2010-11 sezonunun son maçı öncesi Trabzonspor’dan teşvik primi gönderildiğini ileri süren Mehmet Yıldız, geçtiğimiz ay Umre için Mekke’ye gitmeden önce kapsamlı bir ifade yazıp, notere onaylattı. Bu belge, Trabzon’a ceza verilmesi için şikayette bulunan F.Bahçe’nin en güçlü dayanağı.

'Trabzonspor yara almadan çıkacak'


Fenerbahçe , dün resmi sitesinden bir açıklama yaparak Trabzonspor ile ilgili UEFA’ya şikayette bulunulduğunu ve soruşturma açıldığını duyurdu.
Başvuru ve UEFA’nın soruşturma açması, kulisleri bir anda hareketlendirdi, değişik yorumlar yapılıp sorular sorulmaya başlandı. Fenerbahçe şikayet kararını nasıl almıştı, ne gibi delilleri vardı, bu girişimin ardından UEFA nezdinde neler yapılması düşünülüyordu?
Bu soruların yanıtlarını şöyle vermek mümkün..

Hürriyet gazetesinden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre, Aslında her şey geçtiğimiz haftalarda Trabzonspor’un UEFA’ya başvurarak TFF hakkında soruşturma açtırması ile başladı. Bordo mavililer UEFA’ya bir dilekçe ile başvurdular ve TFF’nin siyasi baskı altında Fenerbahçe’ye ceza vermediğini söylediler. Bununla da kalmayıp 13. Ağır Ceza mahkemesine başvurarak Aziz Yıldırım’ın infazının gerçekleşmesi için dilekçe verdiler.

UEFA'dan Trabzonspor'a disiplin soruşturması!


İMZAYI ATTI, UMRE’YE GİTTİ

Tüm bunlar yaşanırken, Fenerbahçe de çok gizli bir şekilde harekete geçti. Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın ”Trabzonspor’dan bize teşvik primi teklifi geldi” açıklamasından yola çıkan sarı lacivertliler dönemin Sivasspor futbolcusu Mehmet Yıldız ile birlikte notere giderek Yıldız’ın Trabzonspor’dan gelen teşvik primi ifadelerini onaylattılar. Mehmet Yıldız geçmişte söylediklerini bir kez daha teyit edip, bu kez daha ayrıntılı ve somut ifadeler içeren bir açıklama yazdı, imzaladı ve noter onayı sonrası Umre ziyareti için Suudi Arabistan’ın yolunu tuttu.

UEFA İÇİN BEYANIN ÖNEMİ

UEFA Kazakistan’ın başkenti Astana’da yaptığı toplantıda şike kararı için tarafların beyanlarının bile yeterli olduğunu söylemişti. Bu söylemi de çok önemseyen sarı lacivertliler beyanın ötesinde noter tasdikli itirafı bulunan Mehmet Yıldız ve ismi geçen diğer isimlerin yine noter tasdikli itiraflarını önemli bir delil olarak kullanmaya karar verdi.
Şimdi Fenerbahçe, bu ifadeleri 17 Temmuz’da UEFA’ya götürecek ve Trabzonspor’un teşvik primi suçunu işlediğni, bunun noter tasdikli ifadeyle sabit olduğunu belirterecek.

MEHMET YILDIZ'IN İFADESİNDE NELER VAR?

Son olarak Mersin İdmanyurdu forması giyen Sivassporlu eski oyuncu Mehmet Yıldız, daha önce mahkemedeki ifadesinde, “Mecnun başkana ‘Maçtan 1 hafta önce bizim maçla ilgili Sivas’ta dedikodular yapılıyordu. Soyunma odasında futbolcular bir aradayken Trabzon’dan birilerinin görüşmek istediklerini duydum. Ben de gelip size ilettim’ dedim. Bir rakam konuşmadım. Hangi futbolculara böyle bir teklif geldiğini de bilmiyorum. Soyunma odasında konuşuldu ancak kim konuştu hatırlamıyorum” demişti. Yıldız’ın, noter tasdikli son ifadesinde ise, daha önce tam açmadığı konulara açıklık getirdiği ve teşvik priminin nereden, kim tarafından getirildiğini anlattığı öğrenildi.

Fenerbahçe'den Trabzonspor başvurusu