Fenerbahçe'nin cezası belli oldu

Fenerbahçe'nin cezası belli oldu
Fenerbahçe'nin cezası belli oldu
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, 13 Haziran'da oynanan Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Liv Hospital maçı hakkındaki kararını verdi. Galatasaray yönetimi 'seyircisiz' cezası beklerken, sarı-lacivertli kulüp 40 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Radikal.com.tr - Beko Basketbol Ligi Final Serisi'nde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasında Perşembe günü oynanacak son karşılaşmanın kaderi belli oldu. Ülker Sports Arena'nın ev sahipliği yapacağı şampiyonluk maçında sarı-lacivertli taraftarlar, tribünde takımlarını destekleyebilecek.

Ergin Ataman: Can güvenliğim yok!


Disiplin Kurulu'nun kararı şöyle:
"1 - Fenerbahçe Ülker taraftarlarının eylemlerine uyan Disiplin Yönergesi’nin 7, 11.6, 28.1, 29.1 ve 29.2.6 maddeleri gereğince, müsabaka öncesinde küfürlü tezahüratlarda bulunulması ve sahaya patlayıcı madde atılması, müsabaka sırasında rakip takım aleyhinde sürekli küfürlü tezahüratlarda bulunulması, müsabaka bitiminde rakip takım benchine ve antrenörüne tükürülmesi ve yabancı maddeler atılması, tüm bu olaylar neticesinde iki kez anons
yapılmasına ve müsabakanın duraksamasına sebebiyet verilmesi nedenleriyle FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ERKEK BASKETBOL ŞUBESİ’NİN 25.000-TL PARA CEZASI ile tecziyesine,

2 – Play Off serisi öncesinde düzenlenen güvenlik toplantısında misafir takım yöneticileri için loca tahsis edilmesi yönünde karar alınmasına rağmen söz konusu müsabakada kendilerine tribünde yer verilmesi nedeniyle eylemlerine uyan TBL Yönetim Esasları Yönergesi’nin 99.5 ve 99.9 maddeleri ile Disiplin Yönergesi’nin 7, 11.6 ve 19. maddeleri gereğince, FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ERKEK BASKETBOL ŞUBESİ’NİN 15.000-TL PARA CEZASI ile tecziyesine, bu kararın ilgiliye tebliğine, Disiplin Yönergesi’nin 51. maddesi çerçevesinde para cezalarının 30 gün içinde ödenmesi gerektiğinin bildirilmesine oy birliği ile karar verildi."  

Final derbisinin hakemleri