Fenerbahçe'nin 'çocuk' isyanı!

Fenerbahçe'nin 'çocuk' isyanı!
Fenerbahçe'nin 'çocuk' isyanı!
Sarı-lacivertli kulüp, Antalyaspor maçı sonrası PFDK'ya sevk edildiklerini duyurdu. Sevkin gerekçeleri de açıklanırken, TFF'ye tepki gösterildi.

Fenerbahçe Futbol A.Ş. imzasıyla yayınlanan açıklama şöyle: "Fenerbahçemiz, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ligin 29.haftasında, 13 Nisan 2014 Pazar günü MP Antalyaspor ile oynadığı maçın ardından aşağıda yer alan gerekçeler ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

Beşiktaş-Fenerbahçe maçının hakemi


Bu gerekçelerin ilki müsabakanın bitiminden ve hakem ve misafir takım oyuncularının oyun alanını terk etmesinden 15 dakika sonra 13-14 yaşlarında bir çocuğun yeşil zemine girip sevinç gösterisinde bulunmasıdır.

İkinci ve diğer gerekçe ise aşağıdaki raporda yer alan tezahüratlardır.

Kendi taraftarımız önünde, olası şampiyonluğumuzu kutlamak adına evimizdeki ilk maç olan Çaykur Rizespor karşılaşması öncesinde, bu gerekçeler ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmek, kabul edilemez.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak olası şampiyonluk kutlamalarımıza gölge düşürecek ve uluslararası anlamda da ülke futbolumuza ciddi anlamda prestij kaybı yaratacak bu yanlıştan bir an önce geri dönülmesini temenni ediyoruz."

Caner Erkin için Beşiktaş açıklaması