Fenerbahçe'nin Diego Ribas kararı

Fenerbahçe'nin Diego Ribas kararı
Fenerbahçe'nin Diego Ribas kararı
Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 1-1 sonuçlanan Fenerbahçe-Celtic maçında gereksiz bir kırmızı kart gören Diego Ribas, hem taraftarların hem de yönetimin sabrını taşırdı.

Celtic maçında gördüğü gereksiz bir kırmızı kartla Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’nde tur şansını zora sokan Diego Ribas, sarı-lacivertli taraftarların tepkisini çekti. Brezilyalı futbolcu, hakemin gözünün önünde rakip oyuncu Johansen’e tekme attı. UEFA, Diego’ya en az 3 maç ceza verecek. Ancak UEFA’dan önce Fenerbahçe yönetimi cezayı kesecek.

Kulübün disiplin talimatı doğrultusunda, Diego’ya 30 bin Euro ceza verilecek. Başkan Aziz Yıldırım, geçen sezon Galatasaray derbisinde kırmızı kart gören Bruno Alves’e 30, Konya maçında atılan Bekir İrtegün’e ise 20 bin Euro ceza vermişti.

Sarı-lacivertli taraftarların bir bölümü, “Krasic’ten sonra F.Bahçe tarihinin en kötü transferi” yorumu yaptıkları Diego’nun gönderilmesini istiyor. Ancak Sambacı'nın 2016-17 sezonu sonuna kadar sözleşmesi var. Deneyimli oyuncunun yıllık ücreti de 3.5 milyon Euro.