Fenerbahçe'nin iki kazancı

Fenerbahçe'nin iki kazancı
Fenerbahçe'nin iki kazancı
Süper Kupa'yı ezeli rakibine kaptıran Fenerbahçe'nin iki büyük kazancı oldu.

Uğur DEMİRKIRDI / İSTANBUL (DHA) - Fenerbahçe , Galatasaray 'a karşı kupayı kaybetti, ama sezon öncesindeki son hatalarını görmüş oldu. Teknik direktör Ersun Yanal ve ekibi, ligin başlamasına sayılı günler kala savunmadaki hataları, orta alandaki sorunları ve forvetteki yaratıcılık eksikliğini tespit etmiş oldu.

"Mazeretlere sığınmak istemiyorum"


MERT GÜNOK GÜVEN VERDİ

Kayseri'de 120 dakika boyunca sadece Didier Drogba'nın golüne engel olamayan Mert Günok, birinci kaleci Volkan Demirel'i aratmadı. Yaptığı kurtarışlar, zamanında çıkışlar ve kaleciler için en önemli unsurlardan biri olan topu oyuna hızlı sokma konusunda kusursuz olan genç file bekçisi, Fenerbahçe'nin kalesinin emin ellerde olduğunu gösterdi.

Fiziği ve 12 yaşından beri aldığı eğitim ile hem Fenerbahçe'de hem de milli takımlarda tercih sebebi olan Mert, Kayseri'deki derbide 'maçın adamı' seçildi.

Fenerbahçe'nin kalecisi, maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Kupayı kazanmak istiyorduk, ama olmadı. Maçın dostluk çerçevesinde geçmesi de çok önemliydi. Bu açıdan memnunum. Bir kişi eksilmemiz maçın gidişatını değiştirdi. Eksik olduğumuz dönemde de pozisyonlar bulduk, ama olmadı" diye konuştu.

Emre Belözoğlu sözünü tuttu


SOL BEKTE KADLEC'TEN DAHA İYİ GÖRÜNTÜ ÇİZDİ

Fenerbahçe'nin bir diğer kazancı ise Hasan Ali Kaldırım oldu. Geçen sene Reto Ziegler, bu sezon hazırlıklarında ise Michal Kadlec'in yedeğinde kalan Hasan Ali Kaldırım, Galatasaray karşısında ilk 11'de bulduğu şansı çok iyi değerlendirdi. Kadlec yedek soyunup sonradan stoper bölgesine girerken, Hasan Ali 120 dakika boyunca gösterdiği performansla formaya daha yakın olduğunu gösterdi.

Hasan Ali ise maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Üzgünüz. Kupa ile başlamak istiyorduk ama olmadı. 10 kişi ile oynadığımız dönemde de iyi oynadık. Pozisyonlara da girdik ama top istemedi. İlk yarı bir net pozisyonumuz vardı, gol olsaydı maçın gidişatı değişebilirdi. Ancak rakibimiz de pozisyon buldu. Onlar ikinci yarıda pas yaparak bizi yormak istedi ama iyi direndik. Sezon başındayız, takımın gerçek performansını bulması için 3-4 hafta daha geçmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

Süper Kupa'da madalya skandalı