Fenerbahçe'nin kaptanları Emre ve Volkan'dan 'sitemli' mesajlar

Fenerbahçe'nin kaptanları Emre ve Volkan'dan 'sitemli' mesajlar
Fenerbahçe'nin kaptanları Emre ve Volkan'dan 'sitemli' mesajlar
Kayseri Erciyes maçındaki beraberliğin ardından şampiyonluk yarışından büyük oranda kopan Fenerbahçe'nin kaptanları Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel, Hürriyet gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

RADİKAL – Fenerbahçe ’nin tartışılan sık sık eleştirilen iki kaptanı Volkan ve Emre Mersin İdman Yurdu deplasmanı öncesi Hürriyet gazetesinden Ahmet Ercanlar’a konuştu. Bazıları Fenerbahçe camiasına mesaj olarak da algılanan ‘sitemli’ açıklamalar yaptı. Volkan ve Emre’nin sözlerinden satır başları şöyle:

‘HAFIZANIZI TAZELEYİN’

* BAZI şeyler konuşarak anlatılmaz. Öyle şeyler var ki… Tek tek burada nasıl anlatabiliriz? Biraz da insanların hatırlaması gerek.

* Nereden nereye geldik. Biz defalarca haksızlıklara uğradık, medyada, kamuoyunda, sosyal medyada linç kampanyalarına uğradık dememize gerek var mı?

* Bunları hatırlatmamıza gerek var mı? Biraz hafızalarını tazelesinler. Yaşananları hatırladıklarında her şeyi görecekler.

‘ADAM SEN DE’ DEMEDİK

* Bu takımın şampiyonluğu gasp edildi, kurşun yedi, taraftarı stadyumun içinde polis linçine uğradı, kaptanı linç edilmeye çalışıldı.

* İnsanlar son 3 yılı gözlerinin önünden geçirirse neyin ne olduğunu görecekler. Ama bunu yapmak yerine biz hedef gösterilmeye suçlu ilan edilmeye devam ediyoruz.

* 3 Temmuz’da kimse ortada yokken bu bayrağı taşıyan kimlerdi? Bizlerdik... Her olayda Fenerbahçe’ye saldırılırken bunları duymaya çalışan kimler vardı? Herkes görmezlikten ve duymazlıktan geliyordu.

* Biz bu kulüp için sadece futbolculuk yapmadık. O günlerde “Adam sen de, bana ne” demedik. Bu kulüp için bir futbolcudan daha öteydik.

* İşte yaşanılanların en büyük nedeni bizim o günlerdeki o dik duruşumuz...

DAHA NEYİ ANLATALIM

Sezon başından beri yaşanan inanılmaz hakem hatalarını hatırlatmaya gerek var mı? Ama sorsanız algılar bizim kollandığımız yönünde... Neyi anlatalım.