Fenerbahçe'nin kaybı 100 milyon dolar

Fenerbahçe'nin kaybı 100 milyon dolar
Fenerbahçe'nin kaybı 100 milyon dolar
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, şike iddiaları nedeniyle sarı-lacivertli kulübün 100 milyon dolar kayba uğradığını söyledi.

Şike iddiaları sonrası Fenerbahçe 'nin hisse değerinde ciddi değişimler oldu. Ancak tam olarak kaybın ne kadar olduğu bu zamana kadar açıklanmamıştı. Konu ile alakalı kendisine yöneltilen soruyu cevaplayan Abdullah Kiğılı ise çok çarpıcı bir rakam verdi.

Fenerbahçe'ye yeni ceza gelecek mi?


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; şike davası sürecinde çok ciddi bir kaybın olduğunu ifade eden Kığılı, " Avrupa kupalarına gitmememiz önemli bir kayıp . 3 Temmuz sürecinin içinde olan bir yöneticiyim. İlk 15 gün içinde bankalar ciddi manada hızlı ödemelerin yapılması için kulübümüze geldi. O günleri hiç unutamam. Ama çok iyi hatırlıyorum yönetim kurulu olarak ilk yıl inanılmaz bir çalışmanın içine girdik. Ve borçlarımızı 50 milyon dolar azalttık" dedi.

Abdullah Kiğılı, "Yine de Avrupa kupalarına gidemememiz büyük bir kayıp. Neresinden baksanız bir kere Avrupa kupalarına gidememek demek asgari giriş paralarıyla birlikte 20-25 milyon dolarları kaybetmemiz demek. Bunu birkaç yıl ile çarptığınızda 100 milyon dolarlık kayıptan söz edebiliriz. Sonuç olarak bakarsak böyle bir kayıp var mı, var" ifadelerini kullandı.

'Fenerbahçe için 1. Lig bile hayal'