'Fenerbahçe'nin maçlara çıkacağını düşünüyorum'

'Fenerbahçe'nin maçlara çıkacağını düşünüyorum'
'Fenerbahçe'nin maçlara çıkacağını düşünüyorum'
Kulüpler Birliği Vakfı ve İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe Kulübü'nün, uğradığı silahlı saldırının faillerinin bulunana kadar maçlara çıkmama yönündeki açıklamasını değerlendirdi.

İSTANBUL - Nişantaşı Üniversitesi'nin Kağıthane Yerleşkesi'nde İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve futbolcusu Semih Şentürk'le katıldığı bir organizasyondan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe camiasına tekrar geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, sarı-lacivertli kulübün "Bu olay aydınlatılana kadar futbol oynama niyetinde değiliz" açıklamalarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Basın organlarının bazıları bu olayı çarptırılmış şekilde yansıttı. Riva'da yaptığımız futbol zirvesinde Fenerbahçe'nin yaşadığı elim saldırı sonucu, bu olayı kınamak adına kupa ve ligde maçların 1 hafta ertelenmesi kararı aldık. Fenerbahçe'nin açıklaması tamamen duygusallıkla, kolay değil stres içinde camia, söylendi. Fenerbahçe'nin tüm takımlarla maçlara başlayacağını düşünüyorum."

Süper Lig AŞ'nin kurulması için yapacakları toplantıyı Fenerbahçe'nin uğradığı saldırı nedeniyle ileri bir tarihe ertelediklerini aktaran Gümüşdağ, Beşiktaş 'ın Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynama isteğiyle ilgili, "Beşiktaş stadımızı istediği sürece yardımcı olacağız" diye konuştu.

AVCI: HAYRETLER İÇERİSİNDEYİZ

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı kabul etmenin mümkün olmadığını dile getirerek, "Hayretler içerisindeyiz. Bu oyunu hep beraber sevdik. Bundan sonra da sevmek için futbolun paydaşlarının hep olumlu taraftan bakmaları lazım. Futbolu sevecen hale getirmek için oyunun olumlu taraflarına bakmamız lazım" ifadelerini kullandı.

İspanya'nın Villarreal Kulübü'ne transfer olan altyapıdan yetişen eski futbolcuları Cerem Talha Dinçer'in çok yetenekli olduğunu belirten Avcı, "Bu kulübümüzün vizyonunu gösterir. Teklif gelince tereddütsüz kabul ettik. Altyapımızdan bir oyuncunun yurt dışına gitmesi Türkiye 'nin bakış açısını değiştirir. Kulübün vizyonu açısından böyle bir yol haritasını açtık" değerlendirmesini yaptı. (AA)