Fenerbahçe'nin Meireles kararı

Fenerbahçe'nin Meireles kararı
Fenerbahçe'nin Meireles kararı
Sarı-lacivertli yönetimin, önceki gün ülkesinde dizinden operasyon geçirip sezonu kapattığı belirtilen Portekizli futbolcu Raul Meireles'in kontratını feshetme kararı aldığı iddia edildi.

Haziran 2016'da sözleşmesi sona erecek olan Raul Meireles'e oynamayacağı dönem için ödeme yapmak istemeyen Fenerbahçe yönetiminin, 32 yaşındaki futbolcuya, "Alacaklarına karşı bonservisini bedava al git" diyeceği kaydedildi.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; hayatının geri kalanını ABD'de geçirmek isteyen ve bu yüzden MLS Ligi (ABD Majör Lig) takımlarından biriyle anlaşmayı planlayan Meireles'in, bu teklife sıcak bakacağı belirtildi.

9.5 MİLYON EURO KAZANDI

Meireles, bonservisine 10 milyon Euro ödenerek 2012-13 sezonunun başında Chelsea'den transfer edilmişti. 4 yıllık anlaşma yapılan Portekizli oyuncu, ilk sezon 3 milyon Euro+10 bin Euro maç başı, sonraki iki sezon için 2.5 milyon Euro+10 bin Euro maç başı, son sezon ise 2 milyon Euro+10 bin Euro maç başı ücrete imza atmıştı. Meireles, halen 1.5 milyon Euro alacağı olduğu Fenerbahçe'den 990 bin Euro da maç başı ücret kazandı.