Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri

Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri
Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri
UEFA Avrupa Ligi mücadelesinde Atromitos'u eleyip gruplara kalması halinde büyük ihtimalle 3. torbadan kuraya katılacak olan Fenerbahçe'yi; Borussia Dortmund, Liverpool, Schalke 04, Napoli, Dnipro gibi takımlarla eşleşebilir.

Başkan Aziz Yıldırım'ın, "Hedefimiz final oynamak" dediği UEFA Avrupa Ligi, bu sezon çok daha çekişmeli geçecek gibi görünüyor. Çünkü turnuvada, geçtiğimiz dönemlere oranla çok daha güçlü takımlar boy gösterecek. 30.020 puanı bulunan Fenerbahçe , bu akşam Atromitos engelini aşması halinde kura çekimine büyük ihtimalle 3. torbadan katılacak. Bu durum, Avrupa Ligi’nin en güçlü takımlarıyla eşleşebileceği anlamına geliyor.

Fanatik'in haberine göre; şu anda Liverpool, Schalke 04, Napoli, Dnipro, Marsilya, Villarreal, Fiorentina ve Anderlecht gibi takımlar, Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri arasında yer alıyor. Bunlara Borussia Dortmund, Ajax, Athletic Bilbao ve Salzburg da eklenebilir.

Aziz Yıldırım: Gerekirse Messi'yi alacağım

BEŞİKTAŞ BEKLEMEDE

Avrupa Ligi’ne gruplardan giriş yapacak olan bir diğer temsilcimiz Beşiktaş, 36.520 puanla 3. torbanın en üst sırasında yer alıyor. Bu akşam alınacak sonuçlara göre siyah-beyazlı ekibin 2. torbaya yükselme ihtimali bulunuyor. Bu durumda Beşiktaş, Fenerbahçe’ye oranla grupta daha güçsüz rakiplerle karşılaşma şansı elde edecek.

Avrupa Ligi’nde grup kuraları yarın çekilecek. İlk maçlar 17 Eylül’de oynanacak. Turnuvanın finali 18 Mayıs 2016’da İsviçre’nin Basel şehrinde gerçekleşecek.

Pereira: Zamana ihtiyacımız var