Fenerbahçe'nin sağı çöktü

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçeli Fatih Akyel'e üç maç oynamama cezası verdi. Fatih Akyel, Beşiktaş ile yapılan maçın 16. dakikasında rakibi İbrahim'e yaptığı faul hareketi nedeniyle hakem Ali Aydın tarafından kırmızı kartla oyun dışı bırakılmıştı.

ANKARA / İSTANBUL - Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçeli Fatih Akyel'e üç maç oynamama cezası verdi. Fatih Akyel, Beşiktaş ile yapılan maçın 16. dakikasında rakibi İbrahim'e yaptığı faul hareketi nedeniyle hakem Ali Aydın tarafından kırmızı kartla oyun dışı bırakılmıştı.
Disiplin Kurulu, Sarı-Lacivertli oyuncuya üç maç oynamama cezası verirken, cezanın gerekçesini 'faul sonrası yere düşen rakip takım futbolcusunun baldırına ve karnına basarak eylemli saldırıda bulunmak ve daha önceden de cezası bulunduğundan' şeklinde açıkladı.
Milli futbolcu, takımının geçen hafta sonu Ankara'da Ankaragücü ile yaptığı karşılaşmada forma giymeyerek cezasının bir maçlık bölümü çekerken, İstanbul'da oynanacak Gaziantepspor ve deplasmanda Denizlispor ile yapılacak karşılaşmalarda da yer alamayacak.
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Beşiktaş ile yapılan erteleme maçında kırmızı kart gören Fatih Akyel'e, Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen üç maçlık cezayı biraz ağır bulduklarını söyledi. Fatih'in, savunmasında hareketinin kasti olmadığını belirttiğini ifade eden Özdemir, "Bizim düşüncemize göre bu oyuncu iki maç cezayla kurtulabilirdi. Çünkü kasıtlı bir hareketi yok" diye konuştu.
Teknik heyet ise geçtiğimiz hafta oynanan Ankaragücü maçında Fatih Akyel'in yerine görev verdiği Ali Güneş'in de kart cezalısı olması nedeniyle sağ kanatta kimi oynatacağını kara kara düşünmeye başladı. (Spor Servisi)