Fenerbahçe'nin salonuna milli veto!

Fenerbahçe'nin salonuna milli veto!
Fenerbahçe'nin salonuna milli veto!
Şampiyonluk maçında Galatasaray Liv Hospital'ın başında Fenerbahçe Ülker'in salonuna gitmeyen A Milli Takım Antrenörü Ergin Ataman, Ay-Yıldızlı oyuncuları da o salona çıkarmayacak.

Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi yapılacak kamplara çağrılacak aday kadro bu hafta açıklanacak. Temmuz ayında Çeşme ve Bormio’da hazırlıklarını sürdürecek Ay-Yıldızlılar için daha önce rota Ülker Sports Arena olarak belirlenmişti. Yani İspanya ve Yunanistan maçları Fenerbahçe’nin salonunda oynanacaktı. Aynı tarihlerde Kadın Milli Takımı da Arena’da maçlar yapacaktı. Basketbol Federasyonu'nun amacı, hem kadınları hem de erkekleri peşpeşe oynatmaktı.

Başkan Aysal'ı kızdıracak hareket


ATAMAN: İDMAN NEREDE, MAÇLAR ORADA

Hürriyet Gazetesi'nden Tolga Yenigün'ün haberine göre; Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki olaylı seride yaşananların ardından Arena’daki söz konusu maçlar aynı zamanda Galatasaray’ın da hocası olan Milli Takım Antrenörü Ergin Ataman engeline takıldı… Ataman’ın isteğiyle İspanya ve Yunanistan maçları Abdi İpekçi Spor Salonu’na alındı.

Koç Ergin Ataman, söz konusu kararın tamamen teknik nedenlerle alındığını söyledi. İstanbul ’da Milli Takım’ın tüm hazırlık maçlarının idman yaptığı salonda yani Abdi İpekçi’de oynanması gerektiğini iki ay önce TBF’ye ilettiğini belirten Ataman, “İşin şov tarafında değilim. Kadınlarla arka arkaya oynamak beni ilgilendirmiyor. İstanbul’da maçlarımızı Abdi İpekçi’de oynayacağız. İdmanları Anadolu yakasında yapmış olsaydık, Ülker Arena’ya karşı çıkmazdım” diye konuştu.

Fenerbahçe'den Galatasaray'a tişörtlü yanıt!

ADAY KADRO BU HAFTA AÇIKLANACAK

Milli Takım aday kadrosu bu hafta Ergin Ataman tarafından açıklanacak. Ay-Yıldızlılar, 10 Temmuz’da Çeşme’ye, 21 Temmuz’da da İtalya’nın Bormio kentine giderek kamp çalışmalarını sürdürecek.

ŞAMPİYONA 30 AĞUSTOS’TA

2014 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası, 30 Ağustos’ta başlayıp 14 Eylül 2014 tarihinde sona erecek. Şampiyona, İspanya’da gerçekleştirilecek.

Fenerbahçe Ülker resmen şampiyon