Fenerbahçe'nin savunması bitti

Fenerbahçe'nin savunması bitti
Fenerbahçe'nin savunması bitti
UEFA Tahkim Kurulu'nun 2 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdiği Fenerbahçe, iki gün boyunca CAS'ta savunma yaptı.

Radikal.com.tr - Fenerbahçe 'nin Uluslararası Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) iki gün süren duruşması sona erdi.

CAS davasında Koç ve Özdemir tanık!


Sarı-lacivertli kulübün avukatlarından Abdullah Kaya, duruşma sonrası yaptığı açıklamada, "İki gün boyunca hızlandırılmış bir yargılama yapıldı. UEFA da biz de kendi delillerimizi sunduk. Sonrasında sözlü tanıklar dinlendi. Her iki taraf da olaylarla ilgili sorular soruldu. Biz derdimizi anlattık. Gelen tanıkların çapraz sorgusu yapıldı. Gelmeyen tanıklardan yazılı savunma alındı. Şimdi karar onlarda. Son kararı 28 Ağustos 'ta açıklayacaklar" dedi.

Fenerbahçe Kulübü'nün daha fazla sayıda tanığın dinlenilmesini öngördüğü yönündeki bilgilerin hatırlatılması üzerine Kaya, bu şekilde bir yargılama sürecinde mühim olanın kendi delillerini öne sürebilmeleri olduğuna işaret ederek, UEFA'nın hiç tanık getirmediğini ancak UEFA avukatlarının Fenerbahçe'nin tanıklarına yapılan çapraz sorguya geldiğini söyledi.

UEFA duruşmalarının ardından Fenerbahçe heyetinde yer alan yöneticilerin yüzlerinin daha asık olarak toplantılardan ayrıldığının ve bugün durumun farklı olduğunun belirtilmesi üzerine ise Abdullah Kaya, "O UEFA'nın kendi organları. Burada bir mahkemedeyiz netice itibarıyla. Bağımsız bir mahkemedeyiz. İki gün süren duruşmalarda bulunduk. Tabii, mahkemenin vereceği karardır" dedi.

CAS'ta da polis fezlekesi


  ETİKETLER:

  Fenerbahçe

  ,

  UEFA

  ,

  cas

  ,

  Bugün

  ,

  Taraf

  ,

  ağustos

  ,

  duruşma