Fenerbahçe'nin şoförü ilk önce kızlarını sordu

Fenerbahçe'nin şoförü ilk önce kızlarını sordu
Fenerbahçe'nin şoförü ilk önce kızlarını sordu
Saldırıda yaralanan otobüs şoförü Ufuk Kıran'ın uyandırıldığı bilgisini alan ailesi, haberi sevinçle karşıladı. Eşi Nurten Kıran, "Uyanınca ilk olarak kızlarını sordu" dedi. Anne emine Kıran ise duygularını şöyle ifade etti: "Keşke böyle bir şeyi hiç yaşamasaydık. Allah'a şükür olayın ardından oğlumdan iyi haber aldık."

RADİKAL - Çaykur Rizespor maçının ardından Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan otobüs şoförü Ufuk Kıran'ın uyandırıldığı haberini alan ailesi, büyük sevinç yaşadı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Kıran'dan haber bekleyen Rize'deki ailesi ve yakınları, Trabzon'a gelerek hastane bahçesindeki bekleyişlerini gece boyunca sürdürdü.

Yaralı şoförün uyutulması nedeniyle endişeli bir süreç geçiren ailenin üzüntüsü, Kıran'ın uyanması ve bilincinin yerinde olduğu haberiyle yerini mutluluğa bıraktı.

Ufuk Kıran'ın eşi Nurten Kıran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırı haberini yakınları aracılığıyla öğrendiğini belirterek, geçen süre içerisinde çok kötü anlar yaşadıklarını söyledi.

Mutlu haberi almasına rağmen bitkin ve üzgün olduğu görülen Kıran, eşinin durumu hakkında, "Çok şükür durumu iyi. Uyanınca ilk olarak kızlarını sordu. Allah'a şükür iyi, daha da iyi olacak" dedi.

Anne Emine Kıran ise kötü bir olay yaşadıklarını ifade ederek, "Keşke böyle bir şeyi hiç yaşamasaydık. Allah'a şükür olayın ardından oğlumdan iyi haber aldık. Şu ana kadar oğlumla görüşemedim. Yeterki oğlumu bir görebilsem, başka ne isterim" ifadesini kullandı.
Bu arada, Kıran'ın uyandığı bilgisini alan yakınları da aileye "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.
AA