Fenerbahçe'nin son ümidi de tükendi mi?

Fenerbahçe'nin son ümidi de tükendi mi?
Fenerbahçe'nin son ümidi de tükendi mi?
Habertürk gazetesi İsviçre Federal Mahkemesi'nin Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için yaptığı itirazın kesin olarak reddedildiğini yazdı.. Fenerbahçe iddiayı yalanladı.

RADİKAL - Habertürk'ten Hilal Öztürk'ün haberine göre; İsviçre Federal Mahkemesi, Fenerbahçe kararını açıkladı. Sarı-Lacivertliler’in, Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için yaptığı itiraz kesin olarak reddedildi. 

'PARALEL' SAVUNMASI DA KURTARMADI

Kararda Fenerbahçe’nin yaptığı savunma da yer aldı. Savunmada, “Temmuz 2014’te Türkiye ’de birçok polis memuru tutuklanmıştır. Bu soruşturma kapsamında soruşturmayı yürüten polis memurları delilleri sahte üretmekten tutuklanmışlardır. Mahkemenin (UEFA) verdiği karar bu polislerin ürettiği sahte deliller üzerinden oluşmuştur. Şunu da belirtmek isteriz ki takımın yöneticilerine karşı yapılan suçlamalar Türk yargısı tarafından bozularak yeniden bir davanın görülmesi için karar verilmiştir” denilmişti. 

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA 

Fenerbahçe Spor Kulübü, Habertürk'te yer alan "İsviçre'den kötü haber" başlıklı ve Sarı-Lacivertliler’in, Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için yaptığı itiraz kesin olarak reddedildiğine dair haberi yalanladı.

Fenerbahçe'nin açıklaması şöyle: "Bugünkü Habertürk Gazetesi’nde Hilal Öztürk imzasıyla yayınlanan  "İsviçre’den Kötü Haber" başlıklı yazı gerçek değildir. Fenerbahçe’nin İsviçre Federal Mahkemesi’nde CAS Kararı aleyhine açtığı davada nihai kararın verildiği haberi gerçeği yansıtmamaktadır. İsviçre Federal Mahkemesi’nde yürütülen dava halen görülmeye devam etmektedir. Kamuoyunda algı kirliliği yaratma amaçlı yapılan bu tür haberlere itibar edilmemesini rica ederiz." 

Habertürk'te yer alan haberin üzerine Fenerbahçe adına davayı İsviçre'de yürüten avukatlardan Abdullah Kaya; "1 Eylül tarihinden İsviçre Federal Mahkemesi tarafından verilen karar yürütmenin durdurulması talebinin reddidir. İsviçre Federal Mahkemesi tarafından CAS kararını karşı açtığımız davada verilmiş nihai bir karar yoktur; dava hala devam etmektedir" demişti.