Fenerbahçe'nin yeni kaptanı Alex

Ümit Özat ve Tuncay Şanlı'nın takımdan ayrılmasıyla birlikte Fenerbahçe'de, 'Kaptan kim olacak?' tartışması başlamıştı. Bu konuda daha önce ismi geçen Mehmet Aurelio...

İSTANBUL - Ümit Özat ve Tuncay Şanlı'nın takımdan ayrılmasıyla birlikte Fenerbahçe'de, 'Kaptan kim olacak?' tartışması başlamıştı. Bu konuda daha önce ismi geçen Mehmet Aurelio, kendisini hazır hissetmediğini ve görevi kabul etmeyeceğini söylerken, adı öne çıkan bir diğer isim olan Önder Turacı, dün sabah antrenmanı sonrasında yaptığı açıklamada, teklif gelmesi halinde görevi kabul edebileceğini ve bu yükü taşıyabileceğini belirtmişti.
Ancak uzun süredir gündemi meşgul eden bu belirsizlik, dün akşam antrenmanı öncesinde bir araya gelen futbolcular ve teknik kadronun Alex ismi üzerinde anlaşmaya varmasıyla son buldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Brezilyalı yıldız ise bu karardan dolayı oldukça mutlu olduğunu ifade etti.
Selçuk-Edu tartıştı
Öte yandan çalışmalarını sürdüren Sarı-Lacivertlilerin sabah antrenmanında, Selçuk bir pozisyonda kendisine sert giren Edu'ya tepki gösterdi. Roberto Carlos ve bazı oyuncuların araya girmesiyle gerginlik yatıştırıldı. Fenerbahçe'de günün bir diğer önemli gelişmesi de Kerim Zengin'in ligin yeni takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a kiralanmasıydı. Genç oyuncunun 2007-2008 sezonunun ardından Fenerbahçe'ye geri döneceği belirtildi. Öte yandan Fenerbahçe'nin, cumartesi günü Ukrayna Ligi takımlarından Shakhtar Donetsk ile oynayacağı özel maçın bilet fiyatları belli oldu. Bilet fiyatları şöyle: Migros Tribün: 25 YTL, Fenerium E Blok: 150 YTL, Fenerium F Blok: 130 YTL, Fenerium G Blok: 90 YTL, Fenerium Üst: 50 YTL, Maraton ve Fenerium Alt Çocuk Biletleri: 75 YTL. 2007-08 sezonu kombine kart sahipleri karşılaşmayı kendi yerlerinden izleyebilecekler, bilet satışları kombine kart kapsamı dışındaki tribünlerden yapılacak. (Spor Servisi)