Fenerbahçe'ye 90 milyon TL

Fenerbahçe'ye 90 milyon TL
Fenerbahçe'ye 90 milyon TL
Sarı-lacivertli kulüp, naklen yayından yaklaşık 70 milyon TL gelir elde edecek. Fenerium'dan da 20 milyon TL ciro beklentisi var. Tek eksik Devler Ligi...

Naklen yayın havuzunda, yüzde 11'lik bölüm, Süper Lig'de daha şampiyon olan takımlara şampiyonluk sayılarına göre dağıtılıyor. Fenerbahçe , 19. şampiyonluk karşılığında 19 milyon TL alacak.

'Biber gazı yiyenlere armağan'


Akşam Gazetesi'nden Şener Türkmenoğlu'nun haberine göre; havuzdaki ikinci dağıtım kriteri 'ayak bastı' parası. Havuzun yüzde 35'i 18 kulübe katılım primi olarak ödeniyor. 2013-2014 sezonu için ayak bastı parasının 11 milyon TL civarında olması beklentisi var. Havuzun yüzde 45'i ise performansa bağlı dağıtılıyor. 3 puan 1 milyon TL, 1 puan ise 500 bin TL değerinde. Fenerbahçe'nin sezon sonuna kadar her puan için alacağı prim 25 milyon TL civarında bir rakama ulaşabilir.

BİRİNCİ OLMA PRİMİ 15 MİLYON TL

Havuzun yüzde 9'u Süper Lig'i ilk 6 sırada bitiren takımlara sezon sonu başarı ödülü olarak veriliyor. Fenerbahçe ilk 6'da birinci sırayı alma primi olarak da 15 milyon TL'yi kasasına koydu.

AVRUPA 'DA ZARAR 25 MİLYON

Fenerium'un daşampiyonluk sonrası 20 milyon TL ciroya ulaşması bekleniyor. Ama Fenerbaçe, Şampiyonlar Ligi'ne katılamazsa 25 milyon euroluk zarar olacak.

Fenerbahçelileri çok kızdıracak!