Fenerbahçe'ye bir maç ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Gaziantepspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe'ye 1 maç saha kapatma ve 2.5 milyar lira para cezası verdi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

ANKARA/İSTANBUL - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Gaziantepspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe'ye 1 maç saha kapatma ve 2.5 milyar lira para cezası verdi. Sarı-Lacivertliler, aldığı ceza nedeniyle, 27 Eylül Cumartesi günü Saracoğlu Stadı'nda yapması gereken Gençlerbirliği maçını, Futbol Federasyonu'nun belirleyeceği tarafsız bir sahada oynayacak.
Daum şikayetçi
Teknik Direktörü Daum, Galatasaray derbisinde alınan beraberlikten memnun olmadığını söyledi. Alman hoca iki kez öne geçmelerine rağmen bu üstünlüklerini koruyamadıklarını belirterek, "İlk golü attıktan sonra
oyun disiplininden koptuk ve kalemizde gol gördük. Bir anda herkes görevini unuttu. O kadar net pozisyonları da gole çeviremedik. Maçın sonlarında da gereksiz yere elle oynayıp rakibe galip gelme fırsatı verdik" dedi.
Alman teknik adam kısa bir dönem içinde önemli değişiklikler yaptıklarını vurgulayarak şöyle devam etti: "İyi yoldayız ama başarılı sonuçlar almasaydık çok tartışılırdık. Takım şu anda tam olarak oturmadı. İyi olmamız için futbolcuların birbirine alışıp, bazı şeylerin otomatik hale gelmesi gerekiyor.".
Daum sözlerini şöyle sürdürdü: "Böyle genç bir ekibin istediklerimi bu kadar ciddi ve soğukkanlı sahaya yansıtmaları beni şaşırttı. Bu kadarını beklemiyordum. Taktiksel olarak farklı şeyleri sahaya yansıtttık. Maçtan önce Terim, soyunma odasında bizim ayağımıza kadar gelip, 'Hoş geldiniz' dedi. Bu her zaman yapılan birşey değil. Rekabet olsa da, antrenörler ve futbolcular arasında sıkı dostluğun olduğunu belirtmek isterim. Bana göre Terim şu anda, Türkiye'de en iyi antrenördür."
"Oynayan futbolcu için antrenör en iyisidir" diyen Daum, şöyle devam etti: Her oyuncunun arkasındayım. Galatasaray maçından önce Yusuf'un mükemmel performansı vardı, ama onu derbide oynatamadım. Her maça farklı taktik ve oyun anlayışıyla çıkıyoruz. Takımda bazı futbolcular yedek kaldığı zaman benim de içim acıyor. Takımın başarısı için farklı kararlar alıyorum. Bazı dönemler gelecek, milli takım oyuncuları bile kadroya giremeyecek. Ben bunları oyuncularıma da anlattım."